• 14
  • Wyświetleń: 726
  • Dodano: 2019-08-12 / 14:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jaką formę płatności wybrać podczas zakupów online?

 
 
Jaką formę płatności wybrać podczas zakupów online?
Planujesz zakupy w sklepie internetowym, ale nie wiesz, jaką formę płatności najlepiej wybrać? Każda różni się mechanizmem i wiąże z innymi zarówno zaletami, jak i wadami. W tym artykule poznasz sposoby na opłacenie zakupów online. Który z nich wykorzystasz?

Kilka sposobów płatności

Za zakupy online możemy zapłacić tak naprawdę na kilka sposobów. Dobry sklep powinien oferować co najmniej trzy. Większy wybór to po prostu więcej możliwości. Niektóre sklepy online oferują nawet pięć sposobów na płatność, co spełni potrzeby każdego Kowalskiego. Takim sklepem jest m.in. bdsklep.pl. Wszystkie niżej przedstawione formy płatności znajdziecie właśnie w nim. Specjaliści sugerują, aby wybierać sklepy z podobną ofertą.

1. Szybkie płatności internetowe

To forma płatności najszybsza w realizacji (system płatności właściwie od razu informuje o dokonaniu wpłaty) i stosunkowo prosta w obsłudze. Polega na zapłaceniu rachunku za pośrednictwem banku - system płatności jest w całości zintegrowany z systemem bankowym. Niemożliwa jest edycja danych, co jednocześnie eliminuje ryzyko pomyłki. To bezpieczna forma płatności, chociaż wielu ludzi ciągle się jej obawia.

2. Przelew

Przelew można wykonać, logując się do banku lub, tradycyjnie, wypełniając odpowiedni pliczek i realizując go w wybranym punkcie płatności (np. na poczcie). To rozwiązanie bardziej czasochłonne, zwłaszcza gdy chcemy wysłać przelew w punkcie. Ponieważ wszystkie dane uzupełniamy ręcznie, istnieje też duże ryzyko pomyłki. Zamówienie realizowane jest dopiero po wpłynięciu pieniędzy na wskazane konto.

3. Płatność za pobraniem

Płatność za pobraniem nie jest płatnością internetową. Zamówienie opłacane jest dopiero po odbiorze paczki z rąk kuriera. Klienci często wybierają tę opcję, obawiając się jakości dostarczonego produktu. Jeśli się im coś nie spodoba, mogą po prostu nie płacić i zostawić paczkę u kuriera. To dość ryzykowne dla sklepu, dlatego płatność za pobraniem oferują tylko sklepy pewne swoich produktów. Narażając się na zwroty paczek, mogłyby przecież ponieść straty. Jednak jeśli sprzedają produkty dobrej jakości i odpowiednio je zabezpieczają, raczej im to nie grozi.

4. Płatność kartą

Płatność można też uiścić za pomocą karty kredytowej lub osobistej. Druga opcja możliwa jest przy odbiorze osobistym zamówienia lub przy dostawie kurierskiej. Dokładne regulacje na ten temat powinien podać sklep na swojej stronie internetowej, ponieważ mogą one się nieznacznie różnić w zależności od polityki sklepu.

5. Płatność gotówką

Oczywiście zakupy online można też opłacić gotówką i to zarówno przy płatności za pobraniem, jak i przy odbiorze osobistym. To chętnie wybierana opcja przez osoby starsze, które nie posiadają konta bankowego.Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".