• Wyświetleń: 1583
    • Dodano: 2019-07-30 / 14:00
    • Komentarzy: 1
    • Artykuł sponsorowany

    Wordpress praktycznie - jakie ma zalety i wady?

    Programów stworzonych w celu prostego i szybkiego zarządzania treścią jest cała masa, jednak nie mając większego rozeznania w tym temacie, warto zacząć od uświadomienia sobie, że część z nich wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy technicznej, podczas gdy inne wręcz odwrotnie- są na tyle banalne w obsłudze, iż nie ma problemu z administrowaniem wiadomościami na stronie nawet przez kompletnego laika.


    Drugi z wyżej wymienionych przypadków okazuje się charakterystyczny zwłaszcza dla Wordpress-a, który uchodzi za najpowszechniejszy CMS w Polsce, Europie i na świecie. Powody? Mnóstwo zalet, o jakich więcej w dalszych fragmentach. Jest też kilka minusów, o których również wspomnimy, ale mimo wszystko Wordpress to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla każdego szukającego sposobu na oszczędność kosztów i samodzielne zarządzanie swą wirtualną wizytówką.

    Na "tak"

    "ZA" postawieniem akurat na Wordpress z ogromu różnorodnych systemów CMS przesądza w głównej mierze jego prostota użytkowania. W porównaniu z pozostałymi programami do administrowania treścią, zdecydowanie jest on najłatwiejszy w indywidualnym zastosowaniu. Nie trzeba do tego znać ani HTML, ani CSS, ani PHP. Wszystko, co znajduje się w Wordpressie jest bardzo intuicyjne, funkcjonalne, prosto sformułowane i na tyle nowoczesne, że jest w stanie połapać się w tym narzędziu praktycznie każdy bez wyjątku. Równie nieskomplikowana jest także instalacja wtyczek czy szablonów. Wystarczy parę kliknięć myszką i od razu zaczynamy proces instalacji. Zero fatygi ze strony użytkownika, a na pewno brak specjalistycznego przygotowania do korzystania z systemu. Dużą zaletą Wordpressa jest również jego olbrzymia społeczność, a więc zacne grono fanów i miłośników tego systemu, którzy nie wyobrażają sobie opcji zastosowania jakiegokolwiek innego programu do administrowania treścią, mimo systematycznego przybywania coraz to większej ilości programów do zarządzania informacjami. Niewątpliwym plusem Wordpress-a okazuje się też ogrom wtyczek, z jakich można korzystać zupełnie darmowo. To one zapewniają funkcjonalność Twojej strony. Szacuje się, że całkowicie bezpłatnych jest ich ponad kilkanaście tysięcy. W konsekwencji, można stwierdzić, że ten CMS jest w pełni wartościowym oprogramowaniem, a nie jedynie skryptem blogowym. Warto również podkreślić, iż dla Wordpress-a tworzone są serwery dedykowane takie jak te w ofercie marki Linuxpl.com.. Zapewniają one maksimum bezpieczeństwa oraz wygodę zastosowania systemu zarządzania treścią. Równie dużo co wtyczek, jest też szablonów omawianego programu. Tysiące wariantów pozwalają skutecznie modyfikować wygląd witryny, a decydując się na konkretny z nich dobrze jest zwrócić uwagę na Usability. Kolejną z często wymienianych zalet Wordpress-sa jest solidne rozbudowanie opcji zarządzania menu, co daje sposobność uwzględnienia różnych kategorii, stron itd.

    Na "nie"

    Patrząc na powyższy akapit z obszernym wyszczególnieniem rozlicznych zalet Wordpress-a, aż ciężko uwierzyć, że ten system administracji informacji posiada jakiekolwiek wady. Oczywiście, wielu właścicieli stron www wyróżnia Wordpress za jego szerokie korzyści, ale i nie brak sceptycznie podchodzących do tego programu. Co im w głównej mierze przeszkadza? Negatywnie nastawieni do Wordpressa przede wszystkim akcentują fakt, że jest to system odpowiedni dla początkujących w sieci, którzy dopiero co stworzyli swą pierwszą stronę www lub ledwo co zaczęli prowadzić bloga. Nie jest to natomiast dobre narzędzie, jeśli chodzi o mocno rozbudowane serwisy, czy przyszłościowe projekty, które wymagać będą z czasem systematycznego rozwoju. Za minus Wordpress-a uznaje się też to, iż wszelkie modyfikacje oraz zmiany zawsze łączą się z koniecznością wykazania się wiedzą z zakresu języków programowania, ale i tak pojawia się to dopiero w momencie zaawansowanej przygody z tym systemem. Kiedy w grę wchodzi podstawowy zakres jego użytkowania, nie ma najmniejszych ograniczeń, nawet dla zupełnie niezorientowanych w programowaniu. Bez wątpienia można zatem stwierdzić, że Wordpress posiada dużo więcej plusów aniżeli minusów, dlatego nie stanowi chwilowego trendu jego tak szerokie zastosowanie praktycznie na całym świecie.

    Artykuł sponsorowany

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2019-08-01 11:09:04 [91.212.223.*] id:1579299  
    The Naturator: Napisał postów [2304], status [Szycha] Reputacja
    Żeby wszystko działało prawidłowo trzeba robić to tak jak ta kobita na zdjęciu i tak wyglądać też.

    Nick:
    Treść: