• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3483
  • Dodano: 2019-04-13 / 08:39
  • Komentarzy: 3

MZD chce przebudować skrzyżowanie Ozimskiej z Katowicką. Jeszcze poczekamy

 
 
MZD chce przebudować skrzyżowanie Ozimskiej z Katowicką. Jeszcze poczekamy

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Fot. Archiwum)</i>

(Fot. Archiwum)

Jedno z najbardziej niebezpiecznych i kolizyjnych skrzyżowań w Opolu ma szansę na przebudowę. Miejski Zarząd Dróg stara się u wojewody o zezwolenie na przebudowę.


Chodzi o skrzyżowanie ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu, gdzie wielokrotnie dochodzi do kolizji. Jeszcze do niedawna kierowcy podróżujący ulicą Ozimską chcący skręcić w lewo w ulicę Katowicką, musieli uważać na samochody poruszające się z naprzeciwka. Moment skrętu bardzo często był przyczyną wielu kolizji.

Po niedawnym remoncie i zmianie sygnalizacji świetlnej problem ten zniknął (lewoskręt może swobodnie ruszać razem z pojazdami poruszającymi się wzdłuż Ozimskiej), jednak nadal z jednego pasa kierowcy jadą w lewo i na wprost co w godzinach szczytu spowalnia ruch. MZD planuje wprowadzenie lewoskrętów na ulicy Ozimskiej, co nie tylko zwiększy przepustowość, ale także poprawi bezpieczeństwo, ulica zostanie oprócz tego droga dwupasmową w obu kierunkach.

Przy przebudowywanych odcinkach powstaną też ścieżki pieszo-rowerowe. Plany są bardzo duże, jednak na realizację będzie trzeba trochę poczekać. Jeśli wszystkie decyzje zostaną wydane w terminie, MZD będzie mogło ruszyć z przetargiem, prace ruszą najwcześniej w przyszłym roku, a ich zakończenie bezpiecznie planuje się na rok 2021. Nie mniej Opolanie z pewnością zgodzą się, że o koniecznej przebudowie tego skrzyżowania mówi się od lat.

Na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej nie ma miesiąca bez kolizji. Przypomnijmy, że na skrzyżowaniu dochodziło też do poważnych wypadków, w tym śmiertelnych. W listopadzie 2016 roku zginął tam motocyklista i jego pasażerka.


Motocyklista zginął w wypadku w centrum Opola, nie żyje także pasażerka [Nowe informacje]

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-13 16:27:18 [89.64.34.*] id:1573458  
Opole ŚRU: Napisał postów [454], status [starszy pismak] Reputacja
Bezsens ,teraz odkąd zmienili sygnalizację chodzi mi o lewoskręt że z naprzeciwka mają czerwone jest bardzo dobrze i bezwypadkowo ,także szkoda pieniędzy na taką przebudowę.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-04-15 07:25:49 [83.230.46.*] id:1573528  
KK 35947: Napisał postów [1355], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Niechcąco i beznakładowo urzędaski z MZD poprawili bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, które pochłonęło kilka ofiar i wyprodukowało wielu rannych ,wcześniej nie dało się nic przeanalizować przez wiele lat. Teraz jak jest przez przypadek już dobrze to trzeba przebudować bo przecież nikt na tym nie zarobił ... ;)
2019-04-14 21:05:27 [178.252.22.*] id:1573520  
bartolini: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
Również uważam że po zmianie działania sygnalizacji działa to bardzo dobrze i szkoda kasy na przebudowę czegoś co działa całkiem dobrze. Przydałoby się zrobienie linii przerywanej żeby tuż przed skrzyżowaniem jadąc od plebiscytowej można było skręcić do stołówki szkolnej, w tym momencie jest to również bezkolizyjne. Teraz żeby tam skręcić trzeba skręcić w katowicką i potem zawrócić.

Nick:
Treść: