• 13
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 537
  • Dodano: 2019-04-03 / 10:50
  • Komentarzy: 0

Ruszył konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodą jest debiut w prawdziwej książce!

 
 
Ruszył konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodą jest debiut w prawdziwej książce!
2 kwietnia wystartowała 3. edycja konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych "Popisz się talentem", organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. W tym roku dzieci zachęcane są do napisania o swoich największych marzeniach. Jury konkursowe wybierze 30 laureatów, których opowiadania zostaną opublikowane w prawdziwej książce! Opowiadania można zgłaszać do 28 kwietnia


W tym roku tematem "Popisz się talentem " są dziecięce marzenia. Zadaniem uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursie, jest napisanie opowiadania o ich wizycie w "Punkcie spełniania marzeń". O spełnienie jakich marzeń poproszą? Co może się w związku z tym wydarzyć? Opowiadania o objętości nie większej niż 500 słów (2800 znaków bez spacji) należy zgłosić do 28 kwietnia za pośrednictwem strony www.nowaera.pl/popiszsietalentem. Można tam również znaleźć pełen tekst zadania konkursowego oraz regulamin. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych - dla klas 1-4 oraz 5-8.

- Dotychczasowe edycje konkursu Popisz się talentem pokazały, że w każdym zakątku naszego kraju mieszkają dzieci, w których drzemie prawdziwy talent literacki. Trzeba tylko pozwolić mu zaistnieć. Dlatego naszym celem jest wsparcie uczniów - tak by zechcieli spróbować swoich sił i odważyli się sięgnąć po pióro. Najbardziej liczy się dla nas sam pomysł na opowiadanie, ale żeby pomóc uczestnikom konkursu, na naszej stronie internetowej publikujemy również szereg praktycznych porad na temat pisania - zachęca uczniów do udziału w konkursie Małgorzata Jankowska specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Popisz się talentem.

Laureatów konkursu poznamy 3 czerwca, a na jesieni ukaże się książka ze zwycięskimi opowiadaniami. W tym roku cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej wydawnictwo Nowa Era przekaże na rzecz Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Wydawnictwo Nowa Era stworzyło konkurs Popisz się talentem w 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. Popisz się talentem to także szansa na prawdziwy literacki debiut pod okiem fachowców. We wszystkich edycjach konkursu główną nagrodą dla laureatów jest publikacja zwycięskich opowiadań w prawdziwej książce - profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej. Do tej pory ukazały się dwie książki z opowiadaniami laureatów konkursu: Ukryte światy (2017) i Tajemnicza wyprawa (2018).


Nie praw morałów. Od tego są dorośli :)
Więc pozwólcie dzieciom marzyć,
bo cóż złego jest w marzeniach.
Wszystko może się przydarzyć,
A gdy marzysz - świat się zmienia"
(Bogusia, pierwsza Marzycielka Fundacji Mam Marzenie)
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".