• Wyświetleń: 2500
    • Dodano: 2019-04-01 / 09:13

Duży sukces karateków z ASW Tarnów Opolski - Zdzieszowice

(Fot. ASW24)

W sobotę 30 marca 2019 już trzeci weekend z rzędu karatecy z Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice zdobywali medale na zawodach karate.

Do rywalizacji podczas Bushido Cup w Starachowicach stanęło blisko 400 karateków z 36 klubów. Młodzi sportowcy z Opolszczyzny znów pokazali, że zaliczają się do krajowej czołówki Shinkyokushinkai. Czteroosobowa kadra w składzie Daria Baran, Dawid Kania, Jakub Mytych, Alan Krawców wywalczyła aż 6 medali!

Zawodnicy z Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice w konkurencji KATA wywalczyli najwięcej medali spośród wszystkich startujących klubów i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej tej konkurencji (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy). Wynik ogłosił Prezes PFKS, shihan Remigiusz Karpiński. Najwięcej pojedynków stoczyli: Dawid Kania (6) i Daria Baran (5).

Następnie w KUMITE (walki) do finałów awansowali Jakub Mytych i Alan Krawców. Obaj wywalczyli srebrne medale. Dwie walki zdołał także wygrać Dawid Kania, jednak to zagwarantowało mu jedynie dojście do 1/16 finału.

WSZYSTKIE MEDALE ZAWODNIKÓW ASW:

złoto: Daria Baran (kata U12)
    złoto: Alan Krawców (kata U14)
    srebro: Jakub Mytych (kumite -40 młodzik)
    srebro: Alan Krawców (kumite -65 kadet)
    srebro: Jakub Mytych (kata U16)
    brąz: Dawid Kania (kataU10)

Dla Jakuba i Alana Bushido Cup to kolejny, bardzo ważny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Pradze. Kolejny test już za tydzień w Kobierzycach. Kolejny raz zawodnicy ASW pokażą się już 6 kwietnia w Kobierzycach i tydzień później, w Żorach.

2019-04-01 11:10:14 [79.192.75.*] id:1572683
    sebastian325i: Napisał postów [13403], status [VIP] Reputacja