• 13
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2814
  • Dodano: 2019-03-08 / 08:46
  • Komentarzy: 1

W "kobiecym" szpitalu umilono pacjentkom dzień kobiet

 
 
W "kobiecym" szpitalu umilono pacjentkom dzień kobiet

(Fot. Dżacheć)

Typowo "kobiecy" szpital zadbał o swoje pacjentki w dniu kobiet. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu umiliło paniom ten dzień zapraszając studentów kosmetologii z Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej.


8 marca przypada Dzień Kobiet. Nie wszystkie panie mają możliwość spędzenia go w wybranym przez siebie miejscu. Warto pamiętać o tym dniu, zwłaszcza jeśli panie muszą go spędzić w szpitalu.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, w którego szpitalu hospitalizowane są wyłącznie panie (nie licząc noworodków płci męskiej), dzięki współpracy z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową (PMWSZ) postanowiło umilić paniom ten dzień poprzez zabiegi kosmetyczne dłoni, przeprowadzane przez studentów kierunku Kosmetologia.

Z zabiegów, odbywających się w godz. 11.00 - 15.00, mogły skorzystać pacjentki hospitalizowane w Klinicznym Centrum. Przez pierwsze dwie godziny (od 11.00 do 13.00) zabiegi wykonywano pacjentkom po porodzie, natomiast od 13.00 do 15.00 studentki PMWSZ uświetnią Dzień Kobiet paniom przebywającym w szpitalu w związku z nieprawidłowym przebiegiem ciąży, pobytem dzieci przedwcześnie urodzonych, problemami ginekologicznymi, bądź onkologicznymi. Łącznie z zabiegów kosmetycznych dłoni, w zależności od zainteresowania, może skorzystać nawet ok. 150 pań.

- To bardzo miłe uczucie tak oderwać się na chwilę do takiej przyjemności. Mam bardzo wymagającego synka, nawet zapomniałam, że dziś jest dzień kobiet - mówi pani Kamila.

- Dzisiaj robimy dzień dla kobiet, by umilić im czas i pobyt. Robimy zabiegi pielęgnacyjne na dłonie, by panie mogły troszeczkę się wyluzować, szczególnie po tym, co przeszły czyli po porodzie. Panie są bardzo pozytywnie zaskoczone, zainteresowanie zabiegami jest spore - mówi Patrycja Szczygieł, studentka PMWSZ.

- Warto dodać, że na co dzień Kliniczne Centrum, na mocy stosownej umowy, współpracuje z PMWSZ w zakresie kształcenia kadry położnych i pielęgniarek. Praktyki studenckie odbywają u nas studenci kierunków Położnictwa i Pielęgniarstwa. Przykładowo w roku akademickim 2017/2018 praktyki w naszym Klinicznym Centrum odbyło łącznie ok. 250 studentów PMWSZ - informuje Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-03-08 18:19:53 [185.127.22.*] id:1571550  
Rolnikos: Napisała postów [8853], status [VIP] Reputacja
Wszystkim Paniom od Rolika moc buziaków :*************

Nick:
Treść: