• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1023
  • Dodano: 2019-02-22 / 13:12
  • Komentarzy: 3

W Opolu trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu

 
 
W Opolu trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu

(Fot. Dżacheć)

Trzydzieści jeden futsalowych drużyn gra od dzisiaj do niedzieli w Akademickich Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w Opolu.


To pierwszy finał drużynowych rozgrywek w ramach AMP w tym roku. Sportowcy-studenci do końca czerwca rywalizować będą o medale w ponad trzydziestu dyscyplinach. Wczoraj odbyła się ceremonia otwarcia, a od dziś do niedzieli odbędzie się prawie 80 piłkarskich spotkań.

- W Opolu zobaczymy najlepszych polskich zawodników. Wiele drużyn ma w swoich składach zawodników z ekstraklasy. To będzie prawdziwa gratka dla fanów futsalu - mówi Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechniki Opolskiej.

Jak podkreślają organizatorzy, turniej, w którym weźmie udział kilkuset zawodników, jest odpowiednio przygotowany. - Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Turniej będzie miał oprawę godną imprez międzynarodowych.

- Drużyny rozegrają prawie 80 spotkań, które sędziować będą arbitrzy międzynarodowi, a na trybunach zasiądzie selekcjoner reprezentacji Polski Błażej Korczyński. Nie zabraknie też integracji i dobrej atmosfery już po zawodach. Impreza dla uczestników AMPów odbędzie się w klubie należącym do Jakuba Błaszczykowskiego, czyli popularnej Kubaturze - wyjaśnia Tomasz Wróbel.

W turnieju kobiet wystąpią:

W grupie A Uniwersytet Gdański, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W grupie B Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Łódzki i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

W grupie C Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Opolska i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

W grupie D Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

W turnieju mężczyzn udział wezmą:

W grupie A Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Opolska i Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.

W grupie B Uniwersytet Warszawski, Politechnika Poznańska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

W grupie C Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Politechnika Łódzka i Kolegium Jagiellońskie - Toruńska Szkoła Wyższa.

W grupie D Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile.

Rywalizacja w turnieju pań i panów rozpoczęła się w piątek o godz. 8. Turniej odbędzie się w czterech halach (Stegu Arena, Hala Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej, Kompleks Sportowy Gwardia przy ul. Kowlaskiej, Hala OSiR Komprachcice). Finały zaplanowano na niedzielę - mecz o złoty medal kobiet rozpocznie się o godz. 14, a finałowe spotkanie turnieju panów o godz. 15.30.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-02-22 13:53:56 [185.127.20.*] id:1570791  
matejko66: Napisał postów [2998], status [Szycha] Reputacja
To może jeszcze napiszcie co to ten "futsal". Nie każdy to wie i jeżeli już o tym artykuł to krótkie info też by się przydało...

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-02-22 14:21:39 [217.173.195.*] id:1570795  
wojtasoks: Napisał postów [1160], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Po obejrzeniu zdjęć chyba się domyśli.
2019-02-22 13:45:11 [89.64.62.*] id:1570789  
kanclerz: Napisał postów [4869], status [VIP] Reputacja
Rozgrywki są krajowe,więc szkoda,że organizator nie zadbał o polską nazwę imprezy.Szanujmy język ojczysty.

Nick:
Treść: