• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4887
  • Dodano: 2019-01-09 / 14:11
  • Komentarzy: 2

Kontrole w escape roomach na Opolszczyźnie. Jeden obiekt zamknięty

 
 
Kontrole w escape roomach na Opolszczyźnie. Jeden obiekt zamknięty

(Fot. Archiwum)

W woj. opolskim, jak w całym kraju, prowadzone są kontrole obiektów, w których prowadzone są tzw. "escape room. Jak się okazuje, nie wszystkie z nich są w pełni bezpieczne.


Czynności kontrolno-rozpoznawcze mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego prowadzone są w miejscach zlokalizowanych na obszarze woj. opolskiego. Trwa weryfikacja dochowania wymogów z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz warunków ewakuacji.

Jak poinformował mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu - Kontrole trwają cały czas, raczej nie ma problemu z ich przeprowadzaniem. W wyniku jednej z nich z powodu nieprawidłowości zamknięto jeden z takich obiektów w naszym województwie - informuje.

- Mowa tu o uchybieniu w zakresie ewakuacji z budynku. Osoby, które uczestniczyłyby w zabawie w przypadku zagrożenia nie byłyby w stanie opuścić obiektu - dodaje Dariusz Gieroń.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, obiekt który został zamknięty znajdował się w Opolu.

Na tą chwilę wiadomo o 10 tego typu miejscach na Opolszczyźnie. - Wiedzę o ich lokalizacjach czerpaliśmy częściowo od policji, wykonywaliśmy także własne rozpoznanie. Jeśli dotrze do nas informacja, że jeszcze jakieś obiekty znajdują się na terenie Opolszczyzny to oczywiście wykonamy tam kontrolę - tłumaczy rzecznik.

Przypomnijmy, że kontrole zostały wszczęte na polecenie szeda MSWiA Joachima Brudzińskiego, w związku z tragicznym wydarzeniem w Koszalinie, gdzie w obiekcie "escape room" zginęło 5 nastolatek.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-01-10 10:02:35 [89.64.61.*] id:1568505  
kanclerz: Napisał postów [4889], status [VIP] Reputacja
Czy nie można wymyślić jakiejś polskiej nazwy,spolszczenia...Zastąpić czymś tego określenia. Nie podoba mnie się takie określenie.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-01-10 19:23:41 [37.47.75.*] id:1568577  
Polpha: Napisał postów [7514], status [VIP] Reputacja
Napisz do Kasi