• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2170
  • Dodano: 2019-01-04 / 13:23
  • Komentarzy: 1

Strażacy ochotnicy z podarunkami odwiedzili oddział dziecięcy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

 
 
Strażacy ochotnicy z podarunkami odwiedzili oddział dziecięcy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

(Fot. Dżacheć)

Zabawki, słodkości, puzzle, gry planszowe, przybory szkolne, a dla maluszków grzechotki i przytulanki. Nic nie szkodzi, że święta za nami. Do najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu trafiły dziś prezenty.


Wielkie wory z mnóstwem prezentów dla dzieci przygotowali i przywieźli strażacy ochotnicy w ramach drugiej już ogólnopolskiej akcji "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka". Na oddziale dziecięcym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym pojawiło się mnóstwo radości i uśmiechów najmłodszych pacjentów oddziału.

Akcję zapoczątkowała grupa strażaków-wolontariuszy należących do stowarzyszenia "Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce".

- Pomysł powstał dwa lata temu, a akcja jest ogólnopolska, niemal wszystkie województwa biorą w niej udział. W tym roku zebraliśmy w sumie ponad 15 ton rzeczy dla dzieci, które zostaną przekazane w szczególności dla szpitali onkologicznych. Chcemy uszczęśliwiać dzieci chore na białaczkę. Ze względu na to, że w naszym województwie nie ma oddziału onkologii dziecięcej, to podróżujemy po oddziałach pediatrycznych. Paczki, które zostaną, pojadą do Katowic na onkologię dziecięcą. W naszym województwie było zaangażowanych w sumie 5 jednostek OSP i mieszkańcy okolicznych gmin. Wszyscy bardzo chętnie włączali się do akcji, nawet rady gminy, burmistrzowie - mówi Roman Gawlik z OSP Grodzisko.

Na województwo opolskie przygotowano ponad 300 paczek dla dzieci, które zostaną przekazane na oddziałach dziecięcych.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-01-05 11:50:53 [188.117.151.*] id:1568102  
Batman123456789: Napisała postów [113], status [ ! Troll ! ]
Szacun

Nick:
Treść: