• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1860
  • Dodano: 2018-11-20 / 13:30
  • Komentarzy: 1

Trwa pierwsza sesja Rady Miasta ósmej kadencji. Łukasz Sowada nowym przewodniczącym

 
 
Trwa pierwsza sesja Rady Miasta ósmej kadencji. Łukasz Sowada nowym przewodniczącym

(Fot. Dżacheć)

O godzinie 10:00 rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta ósmej kadencji. Jako prowadzącego wybrano najstarszego z radnych - prof. Marka Masnyka, szybko jednak jego rolę przejął Łukasz Sowada, wybrany jednogłośnie na tę funkcję.


Pierwszą sesję nowej kadencji rozpoczęto od wyboru przedstawicieli klubów do komisji skrutacyjnej. Z uwagi na problemy techniczne, kilku głosowań radni dokonali dziś ręcznie.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem sesji radni złożyli ślubowanie, po czym przystąpili do zgłaszania kandydatów i głosowania. Wybrano też prezydium rady, w którym zasiądą Małgorzata Wilkos (reprezentująca klub prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) oraz Arkadiusz Szymański (Prawo i Sprawiedliwość).

Łukasz Sowada uzyskał w głosowaniu 22 głosy za oraz 3 przeciw i to on będzie zasiadał na fotelu przewodniczącego Rady Miasta. O tym, że Sowada zajmie to miejsce mówiono już wcześniej, a dzisiejsze głosowanie miało być jedynie formalnością.

Według radnych Koalicji Obywatelskiej, karmazynowej opozycji nigdy nie było. Radni Koalicji Obywatelskiej zapowiadają, że liczą na współpracę z prezydentem.

- Nigdy nie było karmazynowej opozycji, to jest wymysł. Kiedy nam się coś nie podobało to zgłaszaliśmy nasze uwagi. Teraz na pewno chcemy współpracować z prezydentem a przy okazji realizować nasz program. Już przy najbliższym budżecie spotkamy się z panem prezydentem i przedstawimy punkty, które chcielibyśmy realizować. Widzimy z naszej strony to, że warto współpracować i wspierać prezydenta w puntach, gdzie mamy podobne zdanie. Jeszcze nie mamy podzielonych wszystkich stanowisk. Poukładamy tą układankę i przedstawimy swój skład. - Przemysław Pospieszyński, Koalicja Obywatelska.

- Dziękuję mieszkańcom, ze zaufali mi tak mocno i wyraźnie i mamy zdecydowaną przewagę w decyzjach, które będziemy podejmować. Duże zwycięstwo to też duże zobowiązania. Mam zamiar słuchać różnych głosów, nie tylko tych płynących z mojego klubu radnych.W mieście jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach i będę starał się realizować ich inicjatywy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

- Nie pamiętam sytuacji, by tak duży klub był w radzie. Jest to bardzo duża odpowiedzialność, więc tak naprawdę podstawa to sprawna organizacji pracy klubu i na tym się będę skupiał - mówił Piotr Mielec, przewodniczący Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.

Dziś na sesji Rady Miasta zadebiutowali radni: Bartłomiej Bonk (KWW Wiśniewskiego), Dariusz Nawarecki (KWW Wiśniewskiego), Aleksander Iszczuk, Alicja Wiśniewska, Edward Odelga (KWW Wiśniewskiego).
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-11-20 17:17:36 [188.123.205.*] id:1566173  
ombre: Napisał postów [17389], status [VIP] Reputacja
Jak to tak? Bez Dryndy? Bez Soppy?

Nick:
Treść: