• Autor: Spiegel
    • Wyświetleń: 4253
    • Dodano: 2018-10-31 / 15:03

Odra Opole awansuje do 1/8 Pucharu Polski

Odra Opole stanęła przed wielką szansą awansu do szesnastu drużyn, które pozostaną w walce o Puchar Polski. Warunek był jeden. Zwycięstwo nad Polonią Środa Wielkopolska. To solidna drużyna - mówił przed meczem trener Odry Mariusz Rumak. Jednak przeciwnicy Odry grają o dwa poziomy niżej. Faworytem tego spotkania, przynajmniej na papierze była Odra Opole.

Mecz rozpoczął się w środowe południe na stadionie Polonii Środa Wielkopolska, punktualnie o godzinie 13.00. Zgodnie z przewidywaniami już od początku spotkania Odra mocno zaatakowała. Nasi zawodnicy dążyli za wszelką cenę do zdobycia gola, co ustawiłoby cały mecz. Ataki nie przyniosły niestety rezultatów. Tymczasem zawodnicy Polonii przeczekali napór Odry i pokazali , że też potrafią grać w piłkę. Ich kontrataki były niezwykle groźne. Pod bramką Szromnika kilka razy doszło do niezłego zamieszania, które mogło zakończyć się bramką dla gospodarzy. Pomimo wysiłków żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Na boisku wcale nie było widać, że Odra gra dwie klasy wyżej . Wynikiem bezbramkowym zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Wizualnie Odra przeważała, ale nie znajdowało to odzwierciedlenia w zdobytych bramkach. Zawodnicy Polonii grali rozsądnie i dojrzale taktycznie. W 60 minucie w Polonii za Apolinarskiego wchodzi na boisko Gajda. Trener Odry również reaguje na słabą postawę swoich podopiecznych. Za Skrzypczaka i Janusa wchodzą Martin Gomez i Rybicki. Odra zwiększa siłę ataku. Jest nadzieja, że skutkiem tego będą bramki. Wraz z upływem czasu gra się zaostrza. Brzydki faul Habusty z Odry i zawodnik nasz otrzymuje żółtą kartkę. Zmiany w Odrze oraz zmiana taktyki, zdecydowany atak, przynoszą efekt. W 83 minucie piłka ląduje w siatce Polonii po strzale Ivana Martina. Odra obejmuje prowadzenie 1:0.Siedem minut przed zakończeniem spotkania zarysowuje się zdecydowana przewaga Odry Opole. Na boisku widać pod koniec spotkania większe doświadczenie naszych zawodników. Różnica klas jest widoczna. Mecz kończy się skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem Odry Opole. Dzięki zwycięstwu jesteśmy w gronie 16 najlepszych drużyn w kraju, które walczyć będą nadal o Puchar Polski.

2018-10-31 18:45:31 [178.252.17.*] id:1565446
    PauloOp23: Napisał postów [3723], status [VIP] Reputacja