• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1782
  • Dodano: 2018-10-11 / 09:00
  • Komentarzy: 2

Od dzisiaj do końca października potrwają testy szczelności instalacji i domowych urządzeń gazowych

 
 
Od dzisiaj do końca października potrwają testy szczelności instalacji i domowych urządzeń gazowych

(Fot. Archiwum)

W dniach 11 - 31.10.2018 roku na terenie gmin: Brzeg, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Zdzieszowice, Baborów, Branice, Gogolin, Głogówek, Głubczyce, Kietrz, Nysa, Korfantów, Otmuchów, Paczków, Skoroszyce, Głuchołazy, Prudnik, Olesno, Opole, Ozimek, Tarnów Opolski, Zawadzkie, Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego. Polega ona na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy.

Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np.: zanieczyszczonych palników). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynku oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

Zgodnie z obowiązującym prawem za stan techniczny instalacji wewnętrznych odpowiada właściciel lub administrator budynku. Nieszczelności wewnętrznych instalacji oraz urządzeń gazowych należy zlecić zarządcy budynku lub zakładowi posiadającemu uprawnienia do wykonywania robót gazowych.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-10-12 19:10:29 [5.172.236.*] id:1564273  
opolaninn: Napisał postów [1194], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Nigdy nie dzwonić do gazowni na 992 !lepiej do swojego gazownika !!

Nick:
Treść:
2018-10-11 16:28:56 [178.252.17.*] id:1564170  
PauloOp23: Napisał postów [2924], status [Szycha] Reputacja
No dobra a jak się to przekłada na zużycie? Bo dodając coś do gazu zmienia to jego kaloryczność a zarazem zwiększa zużycie.Czyli gaz rzadszy,cena ta sama a zużycie większe?

Nick:
Treść: