• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3136
  • Dodano: 2018-10-08 / 13:27
  • Komentarzy: 1

Za szybko i z zakazami sądowymi

 
 
Za szybko i z zakazami sądowymi

(Fot. Archiwum)

54-latek swoim Mercedesem jechał 105 km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce" w terenie zabudowanym. Mężczyzna przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem. Kolejnych dwóch kierowców postanowiło wsiąść za kierownicę samochodów pomimo obowiązujących zakazów sądowych do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Konsekwencje są wielorakie, od najbardziej prozaicznych, jak mandat czy utrata prawa jazdy, poprzez zniszczenia swojego i cudzego mienia, aż do konsekwencji w zakresie zdrowia i życia kierowcy, pasażerów i innych osób.

W sobotę (06.10.2018), krapkowiccy policjanci ruchu drogowego w Choruli zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. Urządzenie pokazało, że w terenie zabudowanym kierowca samochodu jechał z prędkością 105 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 54-letni mężczyzna. Kierowca stracił swoje - wydane w niemczech - prawo jazdy. W jego sprawie zostanie wydana decyzja o cofnięcie uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

Podczas innych kontroli realizowanych w ostatni weekend przez policjantów ruchu drogowego okazało się, że w dwóch przypadkach kierowcy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu, pomimo aktywnych zakazów sądowych. 23-latek z Kątów Opolskich i 35-latek z Krapkowic po udokumentowaniu zdarzeń i przeprowadzonym postępowaniu karnym muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-10-09 02:00:09 [83.10.55.*] id:1563968  
Gaz: Napisał postów [4165], status [VIP] Reputacja
Wiadomo prawo jazdy ma niemieckie,to juz taki sort niedouczony.

Nick:
Treść: