• 13
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2037
  • Dodano: 2018-09-14 / 16:32
  • Komentarzy: 1

Zareagowali po służbie - zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

 
 
Zareagowali po służbie - zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

(Fot. Archiwum)

Dwaj policjanci po służbie zauważyli kierującego volkswagenem, który jechał całą szerokością jezdni, udaremnili mu dalszą jazdę. Skierowany na miejsce policyjny patrol przebadał 57-latka na zawartość alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu głubczyckiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W jednej z miejscowości w gminie Kietrz, dwóch policjantów, którzy byli na po służbie, zauważyło podejrzanie zachowującego się kierowcę volkswagena. Mężczyzna wykonywał dziwne manewry swoim samochodem, między innymi jechał całą szerokością drogi. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący może być nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego i zabrali mu kluczyki. O tym całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za taki czyn grozi mężczyźnie nawet 2 lata więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Dzięki czujności funkcjonariuszy oraz ich szybkiej reakcji udało się uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę samochodem, która mogła doprowadzić do tragedii na drodze.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-09-15 20:30:07 [83.27.221.*] id:1562489  
MGIEŁKA: Napisała postów [17922], status [VIP] Reputacja
to była ostatnia przejażdżka ,,,, i dobrze !

Nick:
Treść: