• 13
  • Autor: Martyna C.
  • Wyświetleń: 3191
  • Dodano: 2018-09-02 / 07:05
  • Komentarzy: 1

Podsumowanie szkolnych remontów przed rozpoczęciem roku szkolnego

 
 
Podsumowanie szkolnych remontów przed rozpoczęciem roku szkolnego

(Fot. archiwum)

W czasie wakacji trwały przygotowania i remonty w szkołach aby godnie przyjąć uczniów, którzy wraz z 4 września zasiądą w szkolnych ławkach. Wydział Oświaty Miasta Opola przeznaczył na te inwestycje budżet w wysokości ponad 1 mln złotych.

Okres wakacyjny dobiega końca, rodziny wracają z urlopów a na "tablicy" w większości domów pojawia się temat szkoły. Dzieci przygotowują się do szkoły nie tylko psychicznie, nastawiając się na koniec "laby" co wiąże się m.in z codziennym porannym wstawaniem, ale i fizycznie, kupując niezbędne przybory czy wymagane podręczniki. Jednak nie tylko uczniowie myślą o szkole, ponieważ szkoła również myśli o uczniach. Podczas wakacji, w większości placówek trwały przygotowania przed rozpoczęciem roku szkolnego. W ramach nich w placówkach oświatowych odbywały się mniejsze lub większe remonty pozwalające lepiej funkcjonować placówkom i dzieciom które pojawią się w nich już 4 września wraz z "pierwszym dzwonkiem".

Wydział Oświaty Miasta Opola przeznaczył budżet w wysokości blisko 1 300 000 zł na remonty i modernizację szkół.
Za tę kwotę przeprowadzone zostały różnego rodzaju inwestycje m.in remonty dachów czy sanitariatów. Bardziej szczegółowo przybliżył je nam Andrzej Jedynakiewicz - Kierownik referatu Inwestycji, Remontów i Eksploatacji Obiektów Oświatowych.

- Dokonaliśmy wielu inwestycji poczynając od przedszkoli, np. w Publicznym Przedszkolu nr 24, gdzie remonty dotyczyły kanalizacji, po szkoły podstawowe i licea. W szkole podstawowej numer 29 adaptowaliśmy dwie sale na potrzeby przedszkola 54. W podstawówce nr 24 został przeprowadzony remont biblioteki, a szkoła podstawowa numer 2 zyskała wyremontowane szatnie oraz toalety. Podstawówka nr 10 zyskała klaso - pracownie oraz modernizację zaplecza sali gimnastycznej. W podstawówce numer 5 został rozpisany przetarg na remont podłogi sportowej. Nie zapomnieliśmy również o licealistach, w 5 LO zostały pomalowane ściany a pokój nauczycielski w "Elektryczniaku" zyskał nowy wygląd. 8 Liceum Ogólnokształcące przygotowuje się do częściowej wymiany okien a w Centrum Kształcenia Praktycznego nastąpiła termomodernizacja i remont centralnego ogrzewania. Oprócz tego zostało wykonanych dużo innych drobniejszych remontów, a sporo jeszcze będzie robione - mówi Andrzej Jedynakiewicz.

Część tych szkolnych inwestycji wiąże się z reformą oświaty i były one konieczne, a część była zaplanowana dzięki współpracy dyrektorów szkół z wydziałem oświaty, aby ulepszyć komfort przebywających w szkołach dzieci.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-09-02 10:25:59 [88.199.172.*] id:1561592  
Rolnikos: Napisała postów [8883], status [VIP] Reputacja
Wreszcie będzie można normalnie zasnąć bez tych quadów i skuterów za oknem które normy hałasu przekraczają kilkukrotnie.

Nick:
Treść: