• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1195
  • Dodano: 2018-07-12 / 14:20
  • Komentarzy: 0

Na Placu Dworca PKP trwa zbiórka krwi pod hasłem "Krew dla pieszych - ofiar wypadków drogowych"

 
 
Na Placu Dworca PKP trwa zbiórka krwi pod hasłem "Krew dla pieszych - ofiar wypadków drogowych"

(Fot. Dżacheć)

Chęć pomocy drugiemu człowiekowi - to cel kolejnej już zbiórki krwi dla pieszych ofiar wypadków drogowych. Na Placu Dworca PKP trwa zbiórka krwi pod hasłem "Krew dla pieszych - ofiar wypadków drogowych".


Zbiórka krwi, pokaz pierwszej pomocy, czy interpretacja linii papilarnych to część atrakcji towarzyszących, jaka czeka na chętnych do zostawienia w krwiobusie daru życia. Akcja wystartowała dziś o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 17:00.

Opolscy policjanci zapraszają na kolejną zbiórkę krwi, jednego z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Tym razem akcja skierowana jest dla pieszych - ofiar wypadków drogowych. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Wydział Prezydialny i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Akcja odbędzie się 12 lipca 2018 roku na placu przed dworcem PKP, w godzinach 11:00 - 17:00.

W pobliżu autokaru krwiodawstwa opolscy policjanci promować będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przy użyciu fantoma uczyć będą mieszkańców Opola zasad udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Każdy będzie mógł odbić swoje linie papilarne, a pracownicy laboratorium określą ich cechy charakterystyczne.

Akcja związana jest również z obchodami święta policji, a dzisiejsza zbiórka to jeden z elementów obchodów. - Krew oddaję od 27 lat, ostatnio częściej włączam się we wszystkie akcje organizowane w Opolu. Na co dzień nasze główne zadania to dbanie o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Oprócz tego nasze działania polegają na profilaktyce czyli działaniach prewencyjnych, które zapobiegają przestępczości, patologiom społecznym oraz działaniom pomocowym ukierunkowanym na poszkodowanych w wypadkach i innych sytuacjach, gdzie poszkodowani potrzebują krwi. Mamy grupę honorowych krwiodawców, do której również należę i cyklicznie organizujemy taką akcję - mówi insp. Jarosław Kaleta, Komendant wojewódzki Policji w Opolu.


Organizatorzy 14 edycji Master Trucka, która odbędzie się 20 - 22 lipca 2018 roku na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, przygotowali dla każdej osoby, która odda krew podwójne zaproszenie na tą imprezę.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".