• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5049
  • Dodano: 2018-06-14 / 09:56
  • Komentarzy: 2

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK. Autobusy pojadą dalej lub zmienią swoje trasy

 
 
Zmiany w rozkładzie jazdy MZK. Autobusy pojadą dalej lub zmienią swoje trasy

(Linia 12 – wydłużenie trasy, fot. UM Opole)

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Już od 25 czerwca pasażerowie będą musieli przyzwyczaić się do nowego rozkładu jazdy autobusów. Część tras zostanie wydłużonych, a niektóre linie pojadą zmienioną trasą.


Zmiany związane są z kolejnym etapem rozszerzenia sieci tras miejskiej komunikacji zbiorowej w Opolu. Obok znacznych inwestycji w modernizację taboru autobusowego, oraz w rozwój sieci sprzedaży i tworzenia sieci bus-pasów rozwój oferty przewozowej jest elementem promowania komunikacji zbiorowej w naszym mieście. Zdecydowano się na wprowadzenie zmian w okresie letnim, gdyż wtedy na trasach notowanych jest zdecydowanie mniej przewozów.

Wydłużenie i niektóre zmiany tras niektórych linii autobusowych są odpowiedzią na rozwój stref mieszkalnictwa. Nowe połączenia zapewnią szerszy dostęp do strefy ekonomicznej, oraz będą stymulować mobilność zawodową mieszkańców.

W nowych rozkładach i trasach uwzględniono też wnioski pasażerów kierowanych do Urzędu Miasta. Nowa mapa dla linii MZK wiąże się często ze zmianą godzin odjazdów, do których przyzwyczajeni byli pasażerowie. Co się zmieni?

Linia nr 12

Trasa autobusu zostanie wydłużona do pętli na Dambonia przez ulicę Niemodlińską, Zbożową, Wspólną do pętli Wrocławska Centrum Handlowe. W godzinach szczytu wybrane kursy zostaną wydłużone do ulicy Północnej przez ul. Technologiczną. Ta wersja umożliwia dojazd bez przesiadania się do cmentarza komunalnego, czy też CH Karolinka, oraz zakładów pracy przy ulicy Wspólnej i Technologicznej mieszkańcom Grotowic, Metalchemu, Groszowic i Śródmieścia.

Linia 9 i 13 - wydłużenie trasy,

Dla znaczącego polepszenia obsługi komunikacyjnej dynamicznie rozwijającego się Os. Malinka
w okolicy Al. Solidarności, autobusy linii 9 i 13 od przystanku Pużaka - Rondo zostaną skierowane do przystanku Witosa - Wygonowa ulicami Tarnopolską, Koszalińską, al. Solidarności, al. Witosa.

Ta opcja umożliwi m.in. bezpośrednie połączenie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy al. Witosa z Dzielnic Bierkowice i Sławice, a także osiedli zlokalizowanych wzdłuż ul. Partyzanckiej, a także bezpośrednie połączenie z Dzielnicy Malinka do zakładów pracy zlokalizowanych na ul. Wspólnej i Zbożowej.

Linia 5 - wydłużenie trasy

Większość kursów linii 5 zostanie wydłużonych od pętli Pużaka przez ul. Wiejską, Oleską do
ul. Żytniej, umożliwiając mieszkańcom północnych Gosławic na bezpośredni dojazd do ul. Wiejskiej, południowej części Os. Armii Krajowej, Zaodrza i Centrum Handlowego Karolinka, a także do Dzielnic Bierkowice i Wrzoski. Odcinek ten będzie obsługiwany codziennie co 60 minut.

Oprócz tego wciąż będą uruchamiane dodatkowe kursy linii 5 na trasie Pużaka - Wrocławska Centrum Handlowe, dające w określonych porach na tym odcinku łączną częstotliwość kursowania linii 5 na poziomie co 30 minut.

Linia 11 - zmiana trasy

W związku ze skierowaniem linii 5 na północny odcinek ul. Wiejskiej oraz do ul. Żytniej, a także w celu wznowienia obsługi komunikacyjnej ul. Oleskiej w okolicy ul. Stokrotek z nowym osiedlem mieszkaniowym, zaplanowana została modyfikacja trasy linii 11. Od skrzyżowania ulic Oleskiej z Okulickiego wszystkie kursy linii 11 zostaną skierowane prosto przez ul. Oleską, następnie ulicami Mikołajczyka, Sosnkowskiego do pętli Pużaka.

Linia 25

Autobusy linii 25 nie będą wjeżdżać na pętlę przy ul. Pużaka. Pasażerowie korzystający dotąd z przystanku Pużaka - Pętla będą mieli wciąż do dyspozycji przystanek Pużaka - Osiedle, znajdujący się po drugiej stronie ulicy.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-06-14 15:49:34 [78.8.198.*] id:1557778  
saper: Napisał postów [43], status [nowy] Reputacja
Kiedy linia 10 z nowo przyłączonej części do Opola będzie kursować bezpośrednio do CENTRUM HANDLOWEGO "KAROLINKA" Zmiany w kursowaniu autobusów są wprowadzane tylko w tych częściach miasta gdzie mieszkają radni, a nie mieszkańcy

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-06-14 19:38:46 [83.29.38.*] id:1557794  
ms40: Napisał postów [845], status [stały bywalec] Reputacja
I to ci powinno wystarczyć