• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 4582
  • Dodano: 2018-06-11 / 13:38
  • Komentarzy: 1

Ruszyła przebudowa kolejnej drogi wojewódzkiej

 
 
Ruszyła przebudowa kolejnej drogi wojewódzkiej

(UMWO)

Dziś wykonawca wszedł na plac budowy na drodze wojewódzkiej nr 416 w miejscowości Rzepcze. To droga prowadząca z powiatu prudnickiego do Głubczyc, a przebudowany zostanie odcinek około 2,6 kilometra drogi.

- To kolejny etap naszej ofensywy drogowej - mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza i dodaje, że tę inwestycję podzielono na dwa odcinki.- Dzisiaj zaczynamy przebudowę jednego kilometra drogi w miejscowości Rzepcze, w terenie zabudowanym, a więc będzie tu ścieżka rowerowa, chodnik, przejście dla pieszych, wyspa spowalniająca i nowe zatoki autobusowe. Sama droga zostanie przebudowana o poszerzona zgodnie z standardami, do szerokości 6,5 - 7 metrów.

Drugi odcinek tej drogi o długości około 1,6 km, już poza terenem zabudowanym od strony Krapkowic, dziś jest projektowany, bo będzie modernizowany w systemie "zaprojektuj i wybuduj".
Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe LARIX, a wartość inwestycji to ponad 7,2 miliona złotych. Droga po przebudowie ma zostać oddana do użytku w grudniu 2019 roku.

Jak podkreślali dziś mieszkańcy, ta przebudowa to przede wszystkim zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa na drodze - Będzie chodnik dla mieszkańców, a stan nawierzchni wymaga już remontu. Potem będzie nam się lepiej podróżowało, nie tylko mieszkańcom gminy, ale i przejezdnym - mówi jeden z nich. Anna Daniel, sołtys wsi Leśnik, sąsiadującej z miejscowościami Rzepcze i Kierpień dodaje, że bardzo dużym udogodnieniem będzie nowa ścieżka rowerowa, bo dla wielu mieszkańców rower jest ważnym środkiem komunikacji.

Przy tej przebudowie zaplanowano także m.in. wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz montaż barier energochłonnych. Zostaną przebudowane skrzyżowania z drogami bocznymi, będzie nowy system odwadniający i przebudowana kanalizacja deszczowa.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-06-11 14:19:02 [165.225.72.*] id:1557597  
dontomasso: Napisał postów [2335], status [Szycha] Reputacja
zblizaja sie wybory to zaczynaja kopac drogi

Nick:
Treść: