• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2211
  • Dodano: 2018-05-29 / 08:12
  • Komentarzy: 1

Uczelnie z Opola łączą siły w sporcie. Klub Uni Opole wraca do 1 ligi

 
 
Uczelnie z Opola łączą siły w sporcie. Klub Uni Opole wraca do 1 ligi

(Fot. Dżacheć)

To dobra wiadomość dla fanów kobiecej siatkówki. Siatkarki Uniwersytetu Opolskiego jako aktualne Mistrzynie Akademickich Mistrzostw Polski powracają do 1 ligi.


Pierwszoligowa Radomka Radom przejęła miejsce na najwyższym szczeblu rozgrywek, zaraz po wycofaniu Małopolskiego Klubu Sportowego MUSZYNA. Radomka po awansie do Ligii Siatkówki Kobiet zwolniła miejsce w lidze, dlatego UNI skorzystało z możliwości wykupienia miejsca w lidze i powróci do rozgrywek. To jednak nie wszystkie zmiany w temacie żeńskiej reprezentacji akademickiej Opola.

- Spora grupa osób chce razem połączyć siły, by zrobić coś wyjątkowego. To jak zjednoczenie w siatkówce. Widzieliśmy jak wiele pozytywnych emocji i ważnych chwil dało mieszkańcom to, co działo się ostatnio w okrąglaku, szczególnie zeszłotygodniowy mecz siatkówki. Chcemy podtrzymać te emocje i robić wiele by Opole było dobrym miejscem dla sportu i drużyn klubowych. Chcemy postawić na siatkówkę kobiet i chcemy, by działo się wiele, dlatego wspólnie będziemy realizować projekt, który stworzy świetną żeńską siatkówkę w Opolu - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

Klub UNI Opole w sezon 2018/19 wchodzi z nowym składem personalnym, nowymi pomysłami i nowym trenerem.

- To spełnienie moich marzeń jako rektora i kibica polskiej siatkówki. Projekt siatkówki akademickiej, bo miasto akademickie zasługuje na wspólny projekt sportowy. Będzie to drużyna AZS Opole objęta opieką ze stron 4 uczelni w Opolu - mówił prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Nowy zespół ma skupić wszystkie opolskie uczelnie. Partnerami klubu obok Uniwersytetu Opolskiego są: Politechnika Opolska, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji oraz Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa.

- Tworzymy teraz bardzo mocny zespół, bo nie tylko liczy się zespół na boisku, ale także zespół, którego na co dzień nie widać, ten poza boiskiem. Do tej sprawy podchodzimy z wielkim entuzjazmem, tworzymy bowiem coś wielkiego - zaznacza wiceprezes klubu Anna Monkiewicz - Jakóbczak.

- Jesteśmy miastem małym, ale postrzeganym jako środowisko zintegrowane. Pokazanie, ze możemy się integrować w różnych wymiarach to jest krok we właściwym kierunku. Krok, który pomoże też naszemu miastu i społeczności. Siatkarki są nie tylko ładne, ale też doskonale przygotowane. Pokazały niejednokrotnie, że potrafią wygrywać - dodaje Krzysztof Malik , prorektor Politechniki Opolskiej.

- Dzieje się na naszych oczach historia - mówi Tadeusz Pokusa, prorektor WSZiA Opole - To, że powstał projekt profesjonalnie promujący nasze miasto wokół sportu jest przedsięwzięciem godnym pokreślenia - słyszymy.

W sezonie 2018/2019 seniorską drużynę zbuduje i poprowadzi doświadczony trener Nicola Vettori. Trwa pozyskiwanie zawodniczek do zintegrowanego klubu, który przyjmie teraz nazwę AZS Uni Opole.


reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-05-29 12:12:15 [89.144.221.*] id:1556907  
arta26: Napisał postów [1329], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Dlaczego nie ma informacji ile kosztował wykup?

Nick:
Treść: