• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 4733
  • Dodano: 2018-05-25 / 07:08
  • Komentarzy: 0

Funkcjonariusze KAS zarekwirowali prawie 1800 podrabianych perfum

 
 
Funkcjonariusze KAS zarekwirowali prawie 1800 podrabianych perfum
 <i>(KAS Opole)</i>

(KAS Opole)

Funkcjonariusze opolskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali 1747 sztuk wyrobów perfumeryjnych nielegalnie oznaczonych znakami towarowymi znanych światowych marek. Podróbki o wartości 35 tysięcy złotych znaleziono w dwóch paczkach w jednej z firm kurierskich.

Przesyłki kurierskie, czy paczki nadawane pocztą to dla przestępców jeden ze sposobów dostarczania odbiorcom zabronionych towarów. Funkcjonariusze znajdują w nich wyroby tytoniowe i alkohol bez akcyzy, narkotyki i dopalacze, podrabiane towary znanych marek, a także leki i farmaceutyki.

11 maja w trakcie kontroli dokonywanej w jednej z opolskich firm kurierskich podejrzenie funkcjonariuszy KAS wzbudziły 2 paczki.Po ich otwarciu okazało się, że znajdują się w nich perfumy oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Swoim wyglądem oraz jakością wykonania budziły wątpliwości, co do ich oryginalności, dlatego zostały zajęte przez funkcjonariuszy. W sumie mundurowi zabezpieczyli 1747 flakoników perfum o szacunkowej wartości 35 tysięcy złotych.

Informacja o zatrzymaniu podejrzanych wyrobów kosmetycznych trafi teraz do kancelarii prawnych, które w Polsce reprezentują właścicieli praw do znaków. Za obrót towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KAS ostrzega potencjalnych nabywców przed kupowaniem podrabianych towarów, w tym kosmetyków i wyrobów perfumeryjnych. Często nieznany jest ich skład i pochodzenie. Takie wyroby mogą zaszkodzić zdrowiu potencjalnych konsumentów wywołując np. alergie lub schorzenia dermatologiczne.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".