• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3449
    • Dodano: 2018-05-20 / 08:09
    • Komentarzy: 0

    Noc Muzeów w Opolu zainteresowała setki Opolan

    (Fot. Dżacheć)

    W ramach Nocy Muzeów w Opolu kolejki przed instytucjami, które włączyły się w akcje zaskoczyły samych organizatorów. W Muzeum Polskiej Piosenki zainteresowanie było tak duże, że miejsc zabrakło już po godzinie od otwarcia.


    Wczorajszego wieczoru Opolanie mogli zwiedzać aż siedem instytucji, które włączył się do akcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Polskiej Piosenki, przed którym już po otwarciu utworzyła się długa kolejka.

    - Dlaczego akurat w nocy i dziś? Na co dzień jesteśmy zapracowani i brak nam czasu, by zwiedzić kulturalną część naszego miasta. Jest idealna pogoda, więc nawet długa kolejka nie zniechęcała nikogo. Przyznam szczerze, że to nasza pierwsza wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki - mówiła pani Natalia, która wybrała się na zwiedzanie z dwójką dzieci.

    Parking przed Muzeum Wsi Opolskiej również pękał w szwach. - Bardzo mi się podobało, dużo ciekawych atrakcji, pokazów. Dowiedzieliśmy się jak wykorzystywany jest potencjał muzeum, widać, że kwitnie. Dziś mieliśmy dostęp do atrakcji, których na co dzień nie ma dostępu, było fantastycznie - mówi pani Małgorzata z Opola.

    - Tak się umówiliśmy, że co roku jedno muzeum koordynuje działania skupiając się na promocji wydarzenia. W tym roku koordynując 11 Noc Muzeów w Opolu przygotowaliśmy program związany z ekspozycją muzealną. Prezentujemy różne działania i pokazy w zabytkowych chałupach wiejskich. Sam fakt, że w ciągu kilku godzin odwiedziło nas około 2000 osób świadczy o tym, że akcja ma powodzenie. U nas plener jest tym elementem wyróżniającym, jest ciemno, obiekty są podświetlone, to bardzo mocno oddziałuje na psychikę zwiedzającego
    - mówi Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

    Do akcji w tym roku włączyły się: Archiwum Państwowe w Opolu, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich, Muzeum Polskiej Piosenki, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Uniwersytetu Opolskiego oraz Muzeum Wsi Opolskiej.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".