• Wyświetleń: 2469
    • Dodano: 2018-05-19 / 16:53

Gwardia przegrała z Wisłą - opolanie zagrają o brąz

W sobotę odbył się drugi mecz półfinałowy PGNiG Superligi. Opolanie grając na wyjeździe w Płocku dali z siebie sto procent, lecz nie wystarczyło to na dobry występ miejscowej ekipy. Wisła wygrała we własnej hali 33:21, a Gwardia zagra mecz o najniższy stopień podium.

Mecz w Płocku był bardzo ciężką przeprawą dla podopiecznych Rafała Kuptela. Opolanie wygrywając u siebie we wtorkowym meczu 33:32, jechali na wyjazd z jednobramkową zaliczką. Wiadomo było że płocczanie "tanio skóry nie sprzedadzą". Tak też się stało. Początkowe minuty spotkania były wyrównane. Ponownie wyśmienicie w opolskiej bramce spisywał się Malcher, dając popisy już od premierowych rzutów gospodarzy. Walka "na remis" trwała do około 20 minuty. Końcówka pierwszej połowy to dominacja miejscowej ekipy, która niespodziewanie wyszła na wysokie prowadzenie 17:10.

Po zmianie stron parkiet w Płocku opanowali gospodarze. Szybko objęli potężne prowadzenie, którego opolanie nie potrafili zniwelować (22:10). Wyśmienicie między słupkami miejscowych spisywał się Wichary, który zatrzymywał opolską ofensywę. Mimo, iż Gwardziści próbowali podgonić wynik, to przewaga, jaką wypracowała sobie Wisła była zbyt wysoka. Ostatecznie Gwardia przegrała z Płockiem 21:33. W niedzielę opolanie poznają rywala na szczeblu walki o trzecie miejsce PGNiG Superligi. Mecz domowy Gwardia rozegra już 29 maja, a rewanż odbędzie się 2 czerwca.