• Wyświetleń: 3802
    • Dodano: 2018-05-19 / 01:38
    • Komentarzy: 9

Odra przegrała z Ruchem 0:3

W piątkowym meczu przed własną publicznością Odra Opole podejmowała ekipę Ruchu Chorzów. Niestety, walczący o utrzymanie chorzowianie okazali się lepsi w tym starciu. Przegrana 0:3 to niefortunny debiut Mariusza Rumaka jako trenera opolskiego zespołu.

Od samego początku Ruch podyktował ciężkie warunki starcia w Opolu. Broniący się przed spadkiem do II ligi "Niebiescy" od pierwszych minut "usiedli" na gospodarzach. Premierowe uderzenia nie sprawiały żadnych problemów golkiperom. Przełamanie strzałów do obrony dał w 28 minucie Majewski, który z łatwością pokonał Kuchtę w opolskiej bramce. Tuż przed przerwą jako drugi na listę strzelców wpisał się Hołownia, dając tym samym prowadzenie gościom 2:0.

W drugiej połowie było ciekawiej, lecz wynik z pierwszej odsłony dalej był do nadrobienia. Odra miała kilka świetnych sytuacji, lecz między słupkami Ruchu wyśmienicie spisywał się Bankow. Mimo, iż strzałów i składnych akcji było dużo, to golkiper przyjezdnych ani razu nie wyciągał futbolówki ze swojej siatki. W 77 minucie dzieła dopełnił Małkowski, który ustalił ostateczny wynik na 3:0 dla chorzowian. Opolanie próbowali zdobyć chociaż honorowego gola, lecz Ruch walczył do końca i w konsekwencji zachował czyste konto. "Niebiescy" wygrywając w Opolu 3:0 sprawili nie lada niespodziankę, a Odra na przełamanie meczów domowych musi jeszcze poczekać. Najbliższe spotkanie Odry już w niedzielę 27 maja w Tychach, gdzie zmierzą się z tamtejszym GKS-em.

2018-05-23 23:38:43 [185.11.108.*] id:1556701
    BarteQ: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja