• Wyświetleń: 3181
    • Dodano: 2018-05-15 / 23:28

Gwardia pokonała Wisłę Płock

W pierwszym meczu półfinałowym PGNiG Superligi opolanie zmierzyli się z Wisłą Płock przed własną publicznością. Spotkanie z wicemistrzem Polski obfitowało w wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i tych negatywnych. Walka do ostatniej piłki pozwoliła wygrać Gwardii 33:32. Finalistę poznamy już w najbliższą sobotę.

Mecz od początku wyglądał bardzo ciekawie. Od pierwszych minut swoje popisy w opolskiej bramce rozpoczął Adam Malcher, który przez całe spotkanie był ostoją, a zarazem motorem napędowym Gwardii. Początkowe prowadzenie gospodarzy zaskoczyło wielu kibiców, bowiem to Wisła była stawiana w roli faworyta przed rozpoczęciem tego widowiska. Celne rzuty opolskich szczypiornistów sprawiały, iż to goście musieli gonić wynik. Rywalizacja do połowy oscylowała na granicy remisu. Pod koniec ekipa Rafała Kuptela wyszła na prowadzenie i to ona schodziła na przerwę z dwubramkową zaliczką 16:14.

Po zmianie stron ponownie kibice byli świadkami ciekawego widowiska. Dobre parady "Jogiego" połączone z ofensywą gwardzistów w ataku pozwoliły kontrolować przebieg spotkania. Wyśmienity występ zanotował Antoni Łangowski, który pokonał golkipera przyjezdnych aż 8 razy. Większość drugiej połowy Gwardia próbowała uciec na punkty Wiśle, lecz ta nie odstępowała ich na więcej niż 3 oczka. Końcówka szykowała się emocjonująca, lecz dobra defensywa opolskiego klubu nie pozwoliła przedrzeć się Wiśle i doprowadzić do remisu. Emocji nie brakowało także na trybunach i ławkach rezerwowych, które czerwieniły się od kontrowersyjnych decyzji sędziów tego starcia. Ostatecznie Gwardia Opole pokonała Wisłę Płock 33:32 i notuje jedną bramkę więcej przed rewanżem. Decydujący pojedynek już w sobotę w Płocku.

2018-05-16 20:11:38 [46.134.173.*] id:1556212
    Polpha: Napisał postów [9415], status [VIP] Reputacja