• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2448
  • Dodano: 2018-05-16 / 07:00
  • Komentarzy: 2

"Pestki zostały rzucone". Ekolodzy namawiali do wspólnego siania dyni

 
 
"Pestki zostały rzucone". Ekolodzy namawiali do wspólnego siania dyni

(fot. Dżacheć)

Działacze Opolskiego Alarmu Smogowego, oraz opolscy ekolodzy spotkali się we wtorek przy Dworcu Wschodnim, by rozdać mieszkańcom nasiona dyni, ale nie tylko...


"Uwolnić Dynie - Uwolnić Myślenie" to hasło pierwszej edycji Międzynarodowego Dnia Siania Dyni w Miejscach Publicznych w Opolu, który przypada w dzień 16 maja. Działacze Opolskiego Alarmu Smogowego oraz lokalni ekolodzy postanowili dołączyć do tego wydarzenia i uczcić święto "uwalniając" dynię.

- Chodzi o to, byśmy ożywili wszystkie marne, słabe miejsca w mieście. Wszystkie kiepskiej jakości rabatki kwiatowe które straszą, zamiast przyciągać oko. Wszystkie miejsca gdzie szczytem ekstrawagancji jest przywiędły bratek - mówi Grzegorz Ostromecki.

Ekolodzy przygotowali saszetki z nasionami do rozdania przechodniom. - Chcemy w ten sposób uwolnić potencjał drzemiący w tych nasionach, jak również za pomocą tego symbolu potencjał drzemiący w mieszkańcach. Mieszkańcy róbcie coś, obudźcie się, bądźcie spontaniczni i działajcie na korzyść tego miasta - mówił Ostromecki.

- Mamy właśnie dni Opola i to Opole wygląda nijak, zwłaszcza przy dworcu Opole Główne. W przyszłym roku urzędnicy zadbają trochę bardziej o wygląd miasta, siejąc te dynie mamy nadzieję zasiać trochę pozytywnej energii w ich umysłach i o to w tej akcji chodzi - dodaje.

Grzegorz Ostromecki liczy na to, by takie wydarzenia cieszyły się popularnością w przyszłych latach, podkreśla przy tym, że akcja jest całkowicie spontaniczna. Dodaje ponadto, że ekolodzy to ludzie pozytywni, pełni energii i pomysłów, którymi chętnie dzielą się z lokalną społecznością.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-05-16 16:36:27 [83.230.46.*] id:1556206  
KK 35947: Napisał postów [1157], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Dajcie nasiona maryśki a nie jakiejś tam dyni będzie większy rozgłos ,nie bójcie się!

Nick:
Treść:
2018-05-16 08:39:47 [83.12.161.*] id:1556195  
MyWasWyNas: Napisała postów [241], status [maniak] Reputacja
Jakie myślenie? Jak sianie w przypadkowych miejscach rosliny jednorocznej, w dodatku nie pochodzącej z naszego rejonu Świata, czyli obcej dla naszej ekosfery. Ma niby coś pozytywnego zrobić dla środowiska. No ci zieloni to juz całkowicie jak meduzy, świetnie sobie radzą bez mózgu. Glupota przyciąga głupotę. Brawo.

Nick:
Treść: