• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3204
  • Dodano: 2018-04-14 / 07:44
  • Komentarzy: 1

Dzięki aplikacji "BLISKO" otrzymamy ostrzeżenia o utrudnieniach, objazdach i zagrożeniach

 
 
Dzięki aplikacji "BLISKO" otrzymamy ostrzeżenia o utrudnieniach, objazdach i zagrożeniach

(Fot. Aga_Ko)

Opolska Policja dołączyła do nadawców "BLISKO", czyli specjalnej aplikacji, dzięki której powiadomienia i ostrzeżenia trafią wprost do naszego telefonu.


O utrudnieniach w ruchu, planowanych objazdach, prowadzonych poszukiwaniach i ostrzeżeniach nadawanych w naszym województwie można teraz dowiedzieć się korzystając ze specjalnej aplikacji "BLISKO". Wystarczy zainstalować aplikację na swoim telefonie, wybrać miasto i zaznaczyć komendę w Opolu.

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS. Korzysta z niego blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Dzięki jego podstawowym funkcjom umożliwia w szybki i skuteczny sposób wysyłanie powiadomień wprost na telefony użytkowników. Każdy może sam wybrać serwis, z którego chce skorzystać. Teraz, do grona nadawców dołączyła opolska policja. To drugi garnizon w kraju, który rozpoczął już wysyłanie wiadomości z wykorzystaniem aplikacji BLISKO.

- Dzięki tej aplikacji, informujemy mieszkańców regionu, jak i osoby przejeżdżające przez nasze województwo o zdarzeniach drogowych i związanych z nimi utrudnieniami. Korki, zablokowane drogi, ruch wahadłowy czy aktualne objazdy - to przykładowe komunikaty, które przekazujemy. Korzystamy z niej także przy poszukiwaniu świadków wypadków, a nawet zdarzeń o charakterze kryminalnym. Dodatkowo, pozwala na informowanie i ostrzeganie użytkowników - w tym seniorów - o działalności oszustów metodą na tzw. policjanta czy też wnuczka. Aplikacja ta jest również bardzo przydatna i skuteczna przy poszukiwaniu osób zaginionych, gdzie liczy się każda minuta - informuje st. sierż. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Opolu.

Aplikacja BLISKO stawia na użyteczne treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty takie jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich informujących o jakości powietrza, czy o planowanych wyłączeniach prądu.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-04-15 10:21:21 [83.4.238.*] id:1554481  
MGIEŁKA: Napisała postów [17790], status [VIP] Reputacja
"Blisko coraz bliżej" - był taki serial .....

Nick:
Treść: