• 0
  • Autor: MarkowyLP
  • Wyświetleń: 928
  • Dodano: 2018-03-13 / 11:50
  • Komentarzy: 0

Kolejna edycja Zimowej Giełdy Piosenki przed nami. Tym razem poświęcona Cohenowi

 
 
Kolejna edycja Zimowej Giełdy Piosenki przed nami. Tym razem poświęcona Cohenowi

(fot. materiały organizatora)

Kolejna edycja Zimowej Giełdy Piosenki przed nami. W tym roku przegląd studencki poświęcony jest twórczości Leonarda Cohena. Koncerty już w najbliższy czwartek.

W ramach wydarzenia po raz kolejny usłyszeć będzie można 10 zespołów z całej Polski, które dostały się do finałowego przeglądu dzięki wygraniu eliminacji. Te odbywały się cyklicznie podczas audycji "Studia Dźwięku" w Radio Sygnały.

Podczas czwartkowego występu każdy z wykonawców zaprezentuje dwa utwory - jeden to własna kompozycja, drugi natomiast to cover gwiazdy, któremu poświęcona jest obecna edycja Zimowej Giełdy Piosenki.

Na scenie Studenckiego Centrum Kultury pojawi się również gwiazda wieczoru Renata Przemyk. Wokalistka wykona piosenki Cohena z płyty "Boogie Street".

- Leonard Cohen towarzyszył mi, odkąd pamiętam. Przede wszystkim poprzez takie muzyczne hymny jak "Dance Me to the End of Love". - wyjaśnia swoje muzyczne inspiracje Renata Przemyk.

Główny przegląd zespołów zaplanowano na godz. 18:00 w Studenckim Centrum Kultury. Jednak w tym roku organizatorzy wprowadzili nowość w postaci drugiej sceny. Pomiędzy godz. 11:00 a 16:00 w Centrum Handlowym "Solaris" poszczególne zespoły biorące udział w studenckim przeglądzie zagrają krótkie koncerty dla mieszkańców Opola.

Oprócz muzyki podczas trwania całego wydarzenia organizatorzy będą przeprowadzać kolejną kwestę na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla potrzebującej studencki Aleksandry Zagórskiej.

Wstęp na Zimową Giełdę Piosenki jest darmowy, jednak biletowany. Odpowiednie wejściówki można odbierać na portierni Studenckiego Centrum Kultury.
Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".