• Wyświetleń: 1235
    • Dodano: 2018-03-05 / 10:26

Berland przegrał z Pyskowicami

Berland Komprachcice w niedzielnym meczu podejmował u siebie Remedium Hybryd Pyskowice. 16 kolejka I ligi futsalu nie należała do udanych w wykonaniu drużyny Dariusza Lubczyńskiego. Miejscowi przegrali po ciężkim i wyczerpującym meczu 2:3, choć miejscami przeważali nad rywalem.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w 3 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego Mika otworzył wynik spotkania, dając już w pierwszych minutach prowadzenie dla Berlandu. Tym sposobem zapowiedział ciekawe sportowe widowisko. Niestety na kolejne bramki kibice musieli trochę poczekać. W późniejszy minutach trwała wyrównana walka. Oba zespoły konstruowały sytuacje, lecz dobrze interweniowali bramkarze - skutecznie uniemożliwiając następne trafienia. W 18 minucie kontrę Pyskowic wykorzystał Połeć i skutecznie umieścił futsalówkę w siatce (1:1). Na 15 sekund przed końcem połowy Olejnik trafił do bramki Remedium i dał tym samym prowadzenie 2:1 dla miejscowych.

Po zmianie stron obraz gry drastycznie się nie zmienił. Dalej oba zespoły atakowały - z większym lub mniejszym skutkiem. Niestety w tej odsłonie bramki zdobywała już tylko jedna drużyna - Pyskowice. Długo zawodnicy jednej jak i drugiej ekipy nie mogły znaleźć dogodnej drogi do siatki. Na wyrównanie wszyscy musieli poczekać aż do 36 minuty, w której to Gładkowski z bliskiej odległości pokonał Burduję w komprachcickiej bramce. Remis nie trwał długo. W 39 minucie najpierw bramkarz Berlandu wyśmienicie wybronił strzał Połecia, lecz przy dobitce Gładkowskiego musiał już skapitulować. Tym sposobem wspomniany zawodnik w kilka minut obrócił wynik spotkania na korzyść Pyskowic, zdobywając dwa bardzo ważne trafiania. Ostatecznie Berland Komprachcice przegrał 2:3 z Remedium Hybryd Pyskowice i musi przełknąć gorycz porażki - choć od wygrania nie dzieliło ich zbyt wiele.