• Wyświetleń: 1889
    • Dodano: 2018-03-02 / 11:47

Gwardia w ćwierćfinale Pucharu Polski

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Gwardia Opole zmierzyła się na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Gwardziści nie zawiedli swoich kibiców na wyjazdowym parkiecie i pewnie górowali w tym spotkaniu na rywalem 30:25.

Spotkanie w Gdańsku było bardzo emocjonujące. Mimo, iż w szeregach Gwardzistów w tym meczu nie zagrali Malcher, Jankowski, Łangowski czy Mokrzki to ekipa Rafała Kuptela poradziła sobie wyśmienicie na wyjazdowym parkiecie. Opolanie od początku meczu zdominowali grę w hali na północy naszego kraju. Wyśmienicie to spotkanie rozpoczął Mateusz Zembrzycki, który broniąc dwa karne przywitał się z gdańską publicznością. Już w pierwszych minutach Gwardia wypracowała sobie przewagę (4:0). Miejscowi dopiero w 18 minucie doprowadzili do remisu (10:10), co pokazuje w jak dobrej formie zaprezentowali się szczypiorniści z Opola. Stan nie utrzymał się zbyt długo, bowiem po mozolnej pracy gospodarzy, aby doprowadzić do wyrównania, przyszedł czas lepszej gry przyjezdnych. Opolanie skonstruowali kilka celnych ataków i przed przerwą wyszli jeszcze na czteropunktowe prowadzenie 17:13.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wciąż znakomicie funkcjonowały zarówno ofensywa jak również defensywa opolskiej ekipy. Wiele błędów miejscowego Wybrzeża coraz bardziej przybliżało Gwardię do upragnionego zwycięstwa. Podopieczni Rafała Kuptela wypracowali sobie potężną przewagę, której gdańszczanie nie potrafili już zniwelować. Mimo, iż w pewnym momencie było gorąco - a to za sprawa podwójnej przewagi miejscowych na parkiecie - Gwardia spokojnie dowiozła wygraną do końcowej syreny. Ostatecznie Gwardia Opole pokonała Wybrzeże Gdańsk 30:25 w 1/8 Pucharu Polski i tym samym awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.