• Wyświetleń: 2757
    • Dodano: 2018-03-02 / 11:44

UNI wygrało ostatni mecz w rundzie zasadniczej

W meczu przed własną publicznością siatkarki uniwersyteckiej ekipy podejmowały wicelidera I ligi MKS Kalisz. Wyśmienity mecz na koniec rundy rewanżowej obfitował w wiele nerwów i emocji, po których zwycięstwo pomarańczowych 3:1 smakowało jeszcze lepiej.

Pierwszy set należał do miejscowych. Uniwersytecka drużyna wyszła na prowadzenie i kontrolowała spotkanie. Mimo błędów własnych zdołały utrzymać wysokie tempo gry, a różnica punktowa coraz bardziej się powiększała. Goście próbowali dogonić wynik lecz było zbyt późno. Premierowe starcie opolanki wygrały 25:20.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Przyjezdne wyszły na lekkie prowadzenie lecz UNI szybko zniwelowało przewagę rywalek i doprowadziło do remisu. W późniejszej fazie seta ponownie kaliszanki wyszły na prowadzenie. Na szczęście dobra dyspozycja pomarańczowych spowodowała iż końcówka seta była bardzo emocjonująca. Opolanki doprowadziły do remisu po 23. Finisz wykorzystały perfekcyjnie, wyszły na 24:23, a formalności dopełniła Aleksandra Cygan asem serwisowym (2:0).

Trzeci set był bardzo nerwowy. MKS Kalisz wyszedł na wysokie prowadzenie 8:0, a gra opolanek z początku nie przypominała tej z zeszłych setów. Pomarańczowe próbowały złapać chociaż jakiś kontakt, lecz rywalki cały czas broniły przewagi (5:13). W późniejszej fazie było tak samo. Rywalki powiększały prowadzenie a drużyny z Opola jakby nie było. Kalisz wygrał tego seta 25:9, lecz w całym meczu dalej prowadziło UNI (2:1).

W czwartym secie dobrze zaczęły pomarańczowe. Prowadzenie 3:0 szybko zostało zniwelowane przez celne ataki przyjezdnych. Kaliszanki wychodziły na prowadzenie jedno lub dwupunktowe, lecz UNI cały czas goniło wynik. Potem wynik utrzymywał się na granicy remisu. Od stanu po 17 losy się obróciły. UNI wychodziło na prowadzenie, lecz MKS nie pozwalał sobie uciec. Różnica 21:19, a potem 22:20 zafundowała niezłą końcówkę spotkania. Zrobiło się 24:23, a UNI zakończyło rywalizację celnym atakiem na 25:23 i tym samym wygrały całe spotkanie 3:1.

Teraz przed siatkarkami UNI Turniej Barażowy w Krośnie w dniach 16-18.03.2018 r.