• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3523
  • Dodano: 2018-02-22 / 10:10
  • Komentarzy: 0

Cello Brothers zawitają w Opolu. Dwaj wiolonczeliści zagrają największe hity !

 
 
Cello Brothers zawitają w Opolu. Dwaj wiolonczeliści zagrają największe hity !

(Fot. Aga_Ko)

Cello Brothers czyli Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk rozpoczną swoją trasę koncertową 12 maja w Opolu. Koncert utalentowanych wiolonczelistów odbędzie się w Hali Widowiskowo Sportowej "Okrąglak".


Hity Radiowe Symfonicznie z Cello Brothers będzie pierwszym takim koncertem w Polsce. Zapoczątkuje on trasę koncertową Radio Hits Orchestra. Młodzi wiolonczeliści znakomicie łączą pasję, jaką jest gra na instrumencie z zainteresowaniami muzycznymi społeczności. Radio Hits Orchestra jest orkiestrą symfoniczną złożoną z młodych artystów, którzy umiłowali sobie niecodzienny, "nie klasyczny" tor koncertowania. Założeniem projektu jest wyniesienie na nieznany wcześniej poziom artystyczny największych przebojów muzyki POP.

Duet tworzą Jakub Dubik - laureat światowych konkursów (Nowy Jork, Berlin, Wiedeń, Warszawa) pochodzący z Opola, należący do grona najbardziej utalentowanych polskich wiolonczelistów oraz Mikołaj Błaszczyk.

- Cieszymy się, ze takie przedsięwzięcie będzie właśnie w Opolu. Koncert i cała jego idea jest jedną z pierwszych w takim stylu. Budujemy projekt w oparciu o młodych ludzi. Nie chcemy jeszcze zdradzać wszystkiego, napięcie będzie budowane powoli - mówi Jakub Dubik, wiolonczelista.

Jak zapowiadają artyści, będzie to poniekąd połączenie ze sobą dwóch sprzeczności. Instrumentów, które kojarzą się z poważnym, głębokim brzmieniem i największych hitów muzyki POP, muzyki klubowej i Hip Hopu. Muzycy za swoją działalność zostali docenieni przez najbardziej znany duet wiolonczelowy na świecie 2Cellos z Chorwacji.

- Gwardia Opole zaangażuje się w realizację tego projektu, będzie to miało duży związek z 50-leciem Hali Widowiskowo Sportowej w Opolu. Chcemy, by koncert Cello Brothers zapoczątkował trasę koncertową w Opolu co będzie miało dla nas duże znaczenie - mówi Tomasz Wróbel, kierownik Hali Widowiskowo Sportowej w Opolu.

W programie koncertu w symfonicznej aranżacji Cello Brothers zagrają utwory znanych artystów takich jak Ed Sheeran, Katy Perry, Michael Jackson, Camila Cabello, Calvin Harris, Taylor Swift, Avicii, Bruno Mars, Beyonce, Sia, Wiz Khalifa, Martin Garrix, Jason Derulo. Wydarzenie będzie wzbogacone o najwyższej jakości oprawę świetlną.

Dyrygentem Koncertu będzie jeden z najwybitniejszych dyrygentów młodego pokolenia Maciej Koczur
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".