• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 12352
  • Dodano: 2018-02-13 / 17:05
  • Komentarzy: 0

Lekarze z USA wycenili życie Karola na 1mln dolarów. Kręgosłup powoli zabija 3-latka

 
 
Lekarze z USA wycenili życie Karola na 1mln dolarów. Kręgosłup powoli zabija 3-latka

(Fot. Archiwum Prywatne)

25 lutego od godziny 16:30 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki gwiazdy zagrają dla Karola Stadnika. Charytatywny koncert ma pomóc 3-letniemu chłopcu pojechać na najważniejszą operację w życiu.


Karol urodził się w Opolu, 31 maja 2015 roku w 31 tygodniu ciąży i już od pierwszych dni życia nie rozstaje się z rehabilitantami. Zaraz po ciężkim porodzie zdiagnozowano u chłopca ciężką chorobę: zespół Bealsa.
Wada genetyczna poza szerokim spektrum problemów dotknęła kręgosłup, który w wyniku swej deformacji zaczął uciskać, a właściwie miażdżyć narządy w klatce piersiowej.

Szansą na ratunek jest operacja kręgosłupa, jednak dziecko nie spełnia wymogów kwalifikujących. Karol nie rośnie i nie przybiera na wadze, nie może także mówić. W Polsce jest zaledwie kilka przypadków takiej wady, a Karol ma szczególnie ciężki przebieg tego schorzenia. Chłopiec oddycha przez rurkę tracheostomijną, która usztywnia tchawicę, ale brakuje miejsca dla rozwoju płuc.

- Od 2 miesięcy korespondujemy z lekarzami z Uniwersytetu w Michigan, którzy są w stanie zrekonstruować górne drogi oddechowe Karola celem zapewnienia w miarę normalnego rozwoju aż do momentu operacji kręgosłupa. Rekonstrukcja umożliwiłaby Karolowi normalne oddychanie, jedzenie i mówienie. Po operacji kręgosłupa powinna zmienić się budowa klatki piersiowej na tyle, by ustały uciski na narządy wewnętrzne - Mówi Mariusz Stadnik, ojciec Karola.

- Na przekór wszystkiemu co nas spotyka przygotowujemy się do leczenia w USA. Nie mamy też wyboru, ponieważ zaniechanie jakichkolwiek działań doprowadzi do powolnej śmierci Karola. Czekają nas bardzo duże wydatki. Amerykanie przygotowują nam dokładną kalkulację leczenia, ale wstępna wycena mówi o kwocie pomiędzy 500 tyś. a 1 mln dolarów. Byłaby to siódma tego typu operacja na świecie. Stąd też zaczynamy szukać pomocy licząc na Państwa siłę - mówi ojciec Karola.

Zapraszamy na koncert do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki

Charytatywny koncert rozpocznie występ Jędrzeja Skiby, półfinalisty VI edycji programu The Voice of Poland, zaraz po nim wystąpi Magdalena Meg Krzemień. O godzinie 19:00 występ Kabaretu Łowcy.B, a na zakończenie koncert Adama Asanova, twórcy przeboju "Bałkanica", wokalisty zespołu Piersi.

Przed koncertem i w jego trakcie będą zbierane datki do skarbonek, które zostaną przeznaczone na wsparcie leczenia Karola Stadnika. Poza wydarzeniem można wesprzeć leczenie Karola wpłatami na konto fundacji Zdążyć z Pomocą: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem "28411 Stadnik Karol - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia".Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".