• 0
 
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2429
  • Dodano: 2018-02-11 / 12:43
  • Komentarzy: 2

Zbierają podpisy pod petycją do PKP ws. remontu dwóch linii kolejowych

 
 
Zbierają podpisy pod petycją do PKP ws. remontu dwóch linii kolejowych

(Fot. arch. prywatne Damiana Kapinosa)

Grupa działaczy z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie wystosowała petycję do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z prośbą o wyremontowanie linii kolejowych na trasach Nysa-Brzeg oraz Opole-Kluczbork.

- Pięć lat temu władze województwa i PKP PLK zapowiedziały remont trzech linii kolejowych, których wartość szacowano na 18,5 mln euro. Prace na łącznie 143 kilometrach miały doprowadzić między innymi poprawę stanu technicznego torowiska oraz przebudowę peronów do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi nam Damian Kapinos, przedstawiciel Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie.

Początkowo remont miał objąć trasy Opole-Kluczbork, Nysa-Brzeg oraz Nysa-Opole. Niestety, kwota ponad 100 mln zł wystarczyć ma zaledwie na wykonanie prac na ostatnim z wymienionych odcinków. - Jest to bardzo niesprawiedliwe, nie zgadzamy się na taki podział unijnych pieniędzy, ponieważ zyska na nim tylko jedna grupa społeczeństwa - słyszymy.

- Należy podkreślić też, że odkładanie tychże robót w czasie tylko przyczynia się do pogorszenia stanu torowiska, jego dewastacji oraz wzrostu ograniczeń prędkości. A przecież linie kolejowe łączące Nysę z Brzegiem i Opole z Kluczborkiem mają strategiczne znaczenie dla gospodarki oraz lokalnej społeczności, która codziennie dojeżdża do dużych ośrodków aglomeracyjnych... - dodaje Kapinos.

Społecznicy wystosowali również pisma z prośbą o wsparcie ich działań do parlamentarzystów z Opolszczyzny.

Dokument można przeczytać i podpisać tutaj.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-02-12 23:53:19 [83.30.82.*] id:1551074  
tippmann: Napisał postów [4752], status [VIP] Reputacja
nysę zaorać i po sprawie:)

Nick:
Treść:
2018-02-12 19:06:41 [89.64.49.*] id:1551050  
Mario1: Napisał postów [638], status [rozpisany/na] Reputacja
A co z linia kolejowa Opole Wschodnie-Wroclaw Nadodrze,warto by ja reaktywowac,dla nas pasazerów.

Nick:
Treść: