• 0
  • Autor: Sportowy Krecik
  • Wyświetleń: 1185
  • Dodano: 2018-02-11 / 00:42
  • Komentarzy: 0

Gwardia pokonała Spójnię 33:24

 
 
Gwardia pokonała Spójnię 33:24

(Fot. Dżacheć)

W sobotni wieczór Gwardia Opole podejmowała we własnej hali Spójnię Gdynia. Znakomity występ Gwardzistów pozwolił na wygraną przed własną publicznością 33:24 i dopisanie sobie kolejnych punktów w tabeli PGNiG Superligi.

Mimo słabszego początku to gospodarze zdominowali pierwszą odsłonę. Gwardia zaczęła od straty 0:2 ale szybko zniwelowała różnice punktową. Dobra i konsekwentna gra w ofensywie spowodowała natychmiastowe prowadzenie miejscowych i kontrolę nad grą na własnym parkiecie. Po pierwszym kwadransie Gwardia prowadziła 9:7. W dalszej części połowy byliśmy świadkami wyrównanej walki. Do pewnego momentu szczypiorniści rzucali bramkę za bramką. Jednak w końcówce to gospodarze przycisnęli, wychodząc przed przerwą na prowadzenie 17:13.

Drugą część wyśmienicie zaczęli Gwardziści. Dwa szybkie i skuteczne ataki powiększyły nieco przewagę. W bramce dobrze broniącego w pierwszej odsłonie Malchera zastąpił Zembrzycki i początkowo kontynuował dobrą passę poprzednika. Moment słabszej gry gospodarzy wykorzystali gdynianie i zmniejszyli stratę, aż do jednej bramki 20:19 w 42 minucie. Przez chwilę na tablicy ukazał się remis 20:20, lecz momentalnie opolanie rzucili na 21 i nie dali już szans rywalom na wyrównanie. Miejscowi odjechali na 23:20, a potem na 26:21. Spójnia nie dawała za wygraną i ciągle goniła, lecz nie starczyło im sił aby ugrać coś w dzisiejszym starciu. Znakomity mecz rozegrał Patryk Mauer, który często trafiał do siatki rywala, będąc tym samym ostoją ofensywy w tym meczu. Wyśmienita końcówka w wykonaniu Gwardzistów pozwoliła na wygranie tego spotkania 33:24 i podpisania sobie kolejnej wygranej na swoje konto.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".