• 0
  • Autor: Sportowy Krecik
  • Wyświetleń: 1212
  • Dodano: 2018-02-11 / 00:36
  • Komentarzy: 0

Futsalowa Odra odpada z Pucharu Polski

 
 
Futsalowa Odra odpada z Pucharu Polski

(Fot. Dżacheć)

W sobotę FK Odra Opole zmierzyła się na wyjeździe z KS Polkowice. Niestety mecz 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu nie należał do udanych w wykonaniu podopiecznych Tomasza Ciastki. Miejscowi pokonali drużynę z Opolszczyzny 5:2.

Wyjazdowy mecz w Polkowicach zapowiadał się bardzo ciekawie. Pierwszoligowa Odra, która plasuje się u szczytu tabeli zagrała z drugoligowym zespołem z Polkowic, który wywalczył sobie walkę w barażach. Spotkanie 1/8 Pucharu Polski okazał się zbyt trudnym zadaniem dla ekipy z Opola. Obie drużyny od pierwszych minut postawiły na pełną ofensywę. Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, co kibice mogli zobaczyć w drugiej części tego meczu. Wyśmienicie bronił w opolskiej bramce Łukasz Groszak, lecz co z tego, jeśli zawodnicy z jego zespołu nie potrafili przebić się przez obronę miejscowych i zdobyć celnego trafienia. Co prawda Odra mogła wyjść na prowadzenie, lecz także świetnie bronił golkiper Polkowic. Pierwsza połowa okazała się tym samym bardzo wyrównana. Dobra gra ofensywna pozwoliła zachować czyste konto przed przerwą jednego jak i drugiego zespołu (0:0).

W drugiej połowie rozwiązał się tak zwany worek z bramkami. Niestety więcej celnych trafień zanotowali gospodarze tego meczu, czym pewnie wygrali w tej rywalizacji. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 22 minucie Sebastian Jędrzejewski, wyprowadzając gospodarzy na jednobramkowe prowadzenie. Do wyrównania doprowadził dopiero w 28 minucie Michał Bienias po samodzielnej akcji i strzale w samo okienko. Remis 1:1 na tablicy wyników nie widniał zbyt długo, bowiem chwilę po wznowieniu gospodarze znów celnie pokonali naszego golkipera. Odra musiała dalej gonić wynik. W dalszej części meczu ponownie kibice mogli cieszyć się z wymiany ciosów, lecz na bramkę musieli trochę poczekać. W 37 minucie miejscowi praktycznie z odległości całego boiska posłali piłkę do pustej siatki Odry i było 3:1. Chwilę później gospodarze skopiowali sytuację i ponownie ze swojej połowy pokonali opolską ekipę (4:1). Odra wznowiła od środka, lecz błąd skrzętnie wykorzystali rywale i ponownie umieścili futbolówkę w siatce (5:1) - przy tej akcji nie wytrzymały nerwy zespołu z Opola, a Łukasz Groszak za interwencję wślizgiem i niesportowe zachowanie został ukarany czerwoną kartką. Gol w końcówce Adama Kroka z przedłużonego karnego zmniejszył tylko rozmiary porażki. Ostatecznie KS Polkowice wygrały 5:2 z drużyną FK Odry Opole i to ona zagra w ¼ Pucharu Polski.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

UWAGA!

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów oraz podawanie do wiadomości publicznej wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyniku wyborów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej lub wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyniku wyborów może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł.

Podstawa prawna:
(Art. 65 ust. 1 i art. 201 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1190 ze zm.) oraz art. 27e oraz art. 27g ustawy z dnia z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1191 ze zm.)

W okresie ciszy wyborczej wpisy mogą być publikowane z opóźnieniem.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".