• 0
 
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 7646
  • Dodano: 2018-02-08 / 15:00
  • Komentarzy: 0

Mieszkańcy Malni i Choruli w końcu odetchną. Zyska też Gogolin

 
 
Mieszkańcy Malni i Choruli w końcu odetchną. Zyska też Gogolin

(Źr. UMWO)

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Ponad 6-kilometrowa obwodnica Malni oraz Choruli pozwoli nie tylko odetchnąć mieszkańcom tych miejscowości od ruchu ciężarowego, umożliwi szybszy dojazd do autostrady A4. Z kolei w Gogolinie powstanie nowy wiadukt kolejowy.

Pierwsza inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku. - Droga omijająca Malnię i Chorulę od północy doprowadzi ruch do ronda między Krapkowicami a Gogolinem, dzięki czemu stolica regionu zyska bezpośrednie połączenie z węzłem autostradowym "Gogolin" - mówi nam członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza.

- Rozpoczęcie tych inwestycji to dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców tych miejscowości, ale i kierowców z całego regionu, ponieważ są to przecież strategiczne drogi - podkreśla Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina.

Obwodnica warta blisko 42 mln zł zostanie wybudowana w technologii betonowej. - Główne zalety takiego rozwiązania to między innymi niższe koszty utrzymania, brak zjawiska koleinowania oraz lepsza przyczepność, co przekłada się na bezpieczeństwo uczestników takich dróg - słyszymy.

Gogolin z kolei doczeka się nowoczesnego, bezkolizyjnego, dwupoziomowego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 409 z linią kolejową nr 136. Do czwartego kwartału przyszłego roku ma powstać dokumentacja projektowa. Jej wartość szacuje się na 1,4 mln zł. Z kolei cała inwestycje pochłonie około 30 milionów złotych.

Zobacz wizualizację wiaduktu w Gogolinie.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".