• Wyświetleń: 1693
    • Dodano: 2018-02-04 / 20:43

Gwardia przegrała z Górnikiem

W niedzielnej, 20 serii PGNiG Superligi, Gwardia Opole podejmowała przed własną publicznością rywali z Zabrza. Górnik okazał się zbyt silną drużyną i pewnie pokonał ekipę Rafała Kuptela 31:27.

Górnik Zabrze to silny przeciwnik i nikt nie miał wątpliwości, iż będzie to ciężki mecz dla miejscowej drużyny. Początek spotkania jednak był bardzo wyrównany. Górnik wyszedł na minimalne prowadzenie, lecz Gwardziści skutecznie gonili przeciwnika i nie dali tak szybko odskoczyć na punkty. Dobrze bronił Malcher, lecz przeciwnicy i tak skutecznie atakowali i zdobywali kolejne bramki. Przewaga urosła do 4 trafień, a o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Po wznowieniu Gwardia zanotowała celne rzuty i zbliżyła się na jedną bramkę przed przerwą 14:15.

Po zmianie stron Gwardia szybko wyrównała. Kolejne minuty to wyrównana walka i wymiana ciosów. Opolanie wyszli co prawda na prowadzenie po rzucie Mauera na 21:20, lecz nie wytrzymali tempa. Górnik wyrównał i odskoczył na punkty. Wyśmienicie spisywał się tego dnia golkiper przyjezdnych Kornecki, który w drugiej połowie praktycznie zamurował przestrzeń między słupkami. Gwardziści próbowali gonić wynik, lecz nie starczyło siły, jak i celnych trafień. Na finiszu zabrzanie przycisnęli i podwyższyli prowadzenie. Ostatecznie Gwardia przegrała z Górnikiem Zabrze 27:31, a podopieczni Rafała Kuptela muszą pogodzić się z porażką, o której przesądziła sama końcówka tego spotkania.