• Wyświetleń: 2927
    • Dodano: 2018-01-28 / 09:01

FK Odra Opole w 1/8 Pucharu Polski

W sobotnim meczu na wyjeździe opolscy futsaliści zmierzyli się z drużyną z Rudy Śląskiej. Po walecznym i zaciekłym meczu to podopieczni Tomasza Ciastki mogli cieszyć się z wygrania tego spotkania 7:4 i awansu na szczebel 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu.

Miejscowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom" to przeciwnik, który wyeliminował na poprzednim szczeblu rozgrywek Berland Komprachcice, wygrywając z ekipą Dariusza Lubczyńskiego 7:5. W sobotę inna ekipa z Opolszczyzny, tym razem FK Odra Opole, zmierzyła się z drużyną GSM "Nasz Dom". Opolanie w wyśmienity sposób pokonali miejscowych z prawie identycznym wynikiem - tym razem to ekipa z naszego regionu triumfowała nad Rudą Śląską. Początek meczu należał do gospodarzy. Już w 7 minucie Tomasz Hajnc otworzył wynik spotkania. Nie minęło pół minuty i ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0 dla miejscowych. Opolanie w błyskawiczny sposób odpowiedzieli trafieniem w 8 minucie Patryka Riemanna. Obie ekipy postawiły na atak. Objawiało się to zarówno w akcjach i sytuacjach podbramkowych, jak i w przewinieniach, bowiem nie minęła połowa pierwszej części spotkania, a oba zespoły miały już na swoim koncie po 5 fauli. W końcówce odsłony Odra doprowadziła do remisu za sprawą Stefana Karnatowskiego, który w 18' trafił do siatki. Wynik remisowy utrzymał się do końca połowy.

Po zmianie stron emocji nie brakowało. W 24 minucie Paweł Boczarski wyprowadził Odrę na prowadzenie 3:2. Ekipa Tomasza Ciastki poszła za ciosem i cały czas atakowała. W 27 minucie dwa celne trafienia z rzędu zanotował Igor Babanskykh i wszyscy przypuszczali, że będzie po meczu. Gospodarze nie poddali się zbyt łatwo. Także atakowali, a bramka wisiała w powietrzu. Minutę później Dariusz Sobiech pokonał Łukasza Groszaka w opolskiej bramce. Potem w 37 minucie Tomasz Klimas zmniejszył prowadzenie gości, lecz nie uchroniło to od dalszych ataków i...bramek dla Opola. W 39 minucie Michał Nowosielski wpakował piłkę do siatki przeciwnika, a na 20 sekund do końcowego gwizdka z lewej nogi uderzył Bartosz Nesterów, czym ustalił ostateczny wynik na 7:4 dla opolan. W ten sposób FK Odra Opole wyszła zwycięsko z potyczki na szczeblu 1/16 i awansowała do 1/8 Pucharu Polski w futsalu.