• 0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 3754
  • Dodano: 2018-01-29 / 07:33
  • Komentarzy: 3

Biletomaty w autobusach MZK z opóźnieniem

 
 
Biletomaty w autobusach MZK z opóźnieniem

(Fot. Dżacheć)

Zgodnie z początkowymi założeniami, opolanie korzystający z komunikacji miejskiej powinni w tym roku zyskać możliwość zakupu biletów w nowoczesnych biletomatach. Już dziś jednak wiadomo, że nawet, jeśli pojawią się one w ciągu najbliższych 11 miesięcy, to w mocno ograniczonej liczbie.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu nieco ponad rok temu poinformował, że zakupi kolejne nowoczesne, niskoemisyjne autobusy, ale też zadba o system obsługi pasażerów. W jego skład wejść ma między innymi 95 mobilnych automatów, w których za bilety można płacić kartą, 10 automatów stacjonarnych na najbardziej zatłoczonych przystankach i 44 elektroniczne tablice informacyjne.

W ubiegły poniedziałek ratusz miał otworzyć koperty z ofertami od firm, które zechcą stanąć do 10-milionowego przetargu. Tak się jednak nie stało. - Zrobimy to dopiero pod koniec lutego, ponieważ rozstrzygnięcie tak skomplikowanego przetargu wymaga nieco więcej czasu z powodu blisko 200 zapytań, jakie do nas trafiły. Pragnę podkreślić, że to nie tylko zakup urządzeń, ale też utworzenie sieci telefinformatycznej niezbędnej do ich obsługi - tłumaczy Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu w Urzędzie Miasta Opola.

W tym roku - najprawdopodobniej - zamontowanych zostanie raptem kilka biletomatów. Na pozostałe trzeba będzie poczekać do 2019 roku. Jednak nawet wtedy będzie możliwy zakup biletu u kierowcy. - Stawiamy na ewolucję, a nie rewolucję. Pozostawimy więc to rozwiązanie, przynajmniej na razie, by osoby mające problemy z obsługą nowinek technicznych miały czas się do nich przyzwyczaić. Co jednak oczywiste, docelowo to rozwiązanie zostanie zlikwidowane - w końcu kierowca ma jechać, a nie zajmować się sprzedażą biletów i wydawaniem reszty - dopowiada Zawadzki.

Jednocześnie opolanie będą mogli nabyć specjalną kartę zbliżeniową. - Pozwoli ona nie tylko na wgranie biletu miesięcznego, ale będzie także elektroniczną portmonetką. Zgromadzone na niej środki finansowe będziemy mogli wydać chociażby na zakup biletów jednorazowych - słyszymy.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-30 07:02:50 [5.62.39.*] id:1550333  
Uoldd: Napisał postów [875], status [stały bywalec] Reputacja
Proponuje w tej kwestii pogadać z MZK Zielona Góra. Wzór.Wyjaśnią to i owo. Chyba że chodzi po prostu o kasę której nie ma, bo jest napoczętych trzysta remontów..

Nick:
Treść:
2018-01-29 15:49:28 [83.29.164.*] id:1550297  
Barti: Napisał postów [268], status [maniak] Reputacja
Ehhh, czyli opolskie MZK nadal 100 lat za Murzynami... :-/ Dlatego też ja zdecydowanie wolę mój własny samochód, niż ten opolski twór, zwany komunikacją miejską...

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-01-29 20:27:47 [89.64.36.*] id:1550316  
krytycznie: Napisał postów [250], status [maniak] Reputacja
Skoro jesteś taki nowoczesny to biletomatu nie potrzebujesz - bilet można kupić przez telefon. I to od ładnych paru lat. Opolska komunikacja miejska jest do niczego z wielu innych, istotniejszych powodów niż brak biletomatów w pojazdach...