• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4554
  • Dodano: 2018-01-24 / 15:00
  • Komentarzy: 2

Pary mogą już skorzystać z Ośrodka Diagnostyki Niepłodności w ramach NFZ

 
 
Pary mogą już skorzystać z Ośrodka Diagnostyki Niepłodności w ramach NFZ

(Fot. Dżacheć)

W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu od miesiąca działa Ośrodek Diagnostyki Niepłodności. To pierwszy taki ośrodek w województwie i jeden z nielicznych w Polsce w ramach Programu Polityki Zdrowotnej - Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce.


Do chwili obecnej do ośrodka zgłosiło się blisko 15 par. W nowo utworzonym ośrodku porady i leczenia będą mogły zaczerpnąć pary u których występuje problem z płodnością. W ośrodku dostępna dla pacjentów będzie pracownia USG, pracownia histeroskopii oraz laboratorium analityczno - andrologiczne. Głównym celem ośrodka, poza diagnostyką niepłodności, jest koordynacja i współpraca specjalistów z innych dziedzin medycyny.

- Diagnostyka niepłodności jest dopełnieniem kompleksowości działalności naszego Centrum. Na jej umożliwienie czekało wiele par mających problemy z poczęciem potomstwa - powiedział Edward Puchała dyrektor Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Pary zgłaszające się do Ośrodka Diagnostyki Niepłodności mogą liczyć na współpracę lekarzy specjalistów w zakresie położnictwa i ginekologii, endokrynologii, immunologii klinicznej, urologii, genetyki klinicznej, andrologii oraz psychologii. Oprócz tego w ramach diagnostyki niepłodności i niepowodzeń prokreacyjnych będzie świadczona diagnostyka hormonalna, radiologiczna, genetyczna, immunologiczna, histeroskopowa, andrologiczna oraz USG. Co ważne nie potrzeba skierowania do ośrodka, ale ważne jest, by pary przychodziły razem i były ubezpieczone w ramach NFZ.

Pacjentki będą miały dostęp do pełnego zakresu badań i zabiegów w warunkach hospitalizacji, w tym pełny zakres badań i testów hormonalnych, leczenie endometriozy, oraz wad i schorzeń takich jak mięśniaki macicy, wady macicy, polipy endometrialne, zrosty wewnątrzmaciczne.

Utworzenie ośrodka oraz jego wyposażenie kosztowało ponad 3,4 mln zł, z czego ponad 2,7 mln zł sfinansowało Ministerstwo Zdrowia, ponad 453 tys zł to dotacja z budżetu Województwa Opolskiego.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-25 18:16:19 [89.78.139.*] id:1550116  
neo: Napisał postów [1108], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Fajny fotel... W sam raz do domu ;-)

Nick:
Treść:
2018-01-25 01:06:58 [78.11.110.*] id:1550100  
Stefan: Napisał postów [26430], status [VIP] Reputacja
...a na recepcie: dziesiątka różańca, 3 zdrowaśki i "co łaska" nie mniej jednak, niż 500zł dla Ojca Dyktatora...

Nick:
Treść: