• Wyświetleń: 1393
    • Dodano: 2018-01-21 / 10:15

UNI przegrało z Poznaniem

Siatkarki uniwersyteckiej drużyny w sobotę rozegrały mecz na wyjeździe w Poznaniu. Miejscowy Energetyk niestety okazał się nie do pokonania. Mimo walki i oddania na boisku, opolanki przegrały 1:3 i powracają z Wielkopolski na tarczy.

Początek meczu był bardzo zacięty. Opolanki po ostatnim, wygranym starciu we własnej hali, chciały narzucić tempa na wyjazdowym parkiecie. Pierwszy set to można by rzec siatkarskie święto. Obie ekipy bardzo dobrze zaprezentowały swoje umiejętności i pokazały charakter i wolę walki. Imponująca walka na siatce i poświęcenie do ostatniej piłki opłaciło się przyjezdnym. Opolanki triumfowały w premierowej odsłonie 38:36 a wynik tego seta, wprost pokazuje, na jak wysokim poziomie odbywała się ta rywalizacja.

Niestety, pomarańczowa ekipa wygrała tylko premierową potyczkę, bowiem do końca rywalizacji to miejscowe trzykrotnie podnosiły ręce w górę w geście triumfu. W drugim secie poznanianki zwyciężyły 25:17. Zaś trzecią odsłonę zakończyły z wynikiem 25:15. Czwarty set mógł skończyć się różnie. Waleczność podopiecznych Patryka Fogla to jedno, lecz ilość błędów własnych i brak skuteczności to drugie. Opolanki nie wytrzymały tempa, a rywal z Wielkopolski okazał się zbyt silny tego dnia na pomarańczową armię. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla gospodarzy i zakończył rywalizację w poznańskiej hali. W ten sposób Energetyk zwyciężył w meczu z UNI Opole 3:1 i pozostawia w swojej świątyni cenne punkty.