• Wyświetleń: 1643
    • Dodano: 2018-01-18 / 10:54

Gwardia wygrała z Piotrkowianinem

W pierwszym meczu w tym roku Gwardia Opole zmierzyła się na wyjeździe w Piotrkowie Trybunalskim. Zwycięstwo nad miejscowym Piotrkowianinem 33:29 to wyśmienity początek nowego roku w wykonaniu opolskich szczypiornistów.

Do wyjazdowego meczu w środowy wieczór Gwardia przystąpiła prawie że w pełnym składzie. Po dłuższej absencji kilku czołowych zawodników na koniec tamtego roku - w nowy, 2018 - opolanie wchodzą z pełnym impetem. Powrót Łangowskiego, Zadury, czy Malchera pozwolił na dobrą grę całej ekipy z Opola oraz na pokazanie, jak dobrze przygotowani zawodnicy są do rozgrywek w tej rundzie. Już od początku spotkania było widać dominację na wyjazdowym parkiecie. Premierowe rzuty z obu stron hali dawał remis, lecz w kolejnych piłkach na prowadzenie wychodziła Gwardia. Opolanie kontrowali przebieg spotkania i systematycznie powiększali punktową przewagę nad gospodarzami. Gwardziści potrafili wyjść nawet na 10-punktową przewagę, lecz zbyt wysokie obroty nie utrzymały się do końca połowy. W końcówce Piotrkowianin zdobył kilka bramek, lecz i tak nie uchroniło to ich ekipy, od wysokiej przegranej do przerwy 12:19.

Początek drugiej połowy to można powiedzieć, czarny scenariusz, dobrze wypracowanej przewagi z premierowej odsłony. Opolanie częściej się mylili, a gospodarze wraz ze zdobywanymi bramkami, przybliżali się do Gwardii. Na szczęście, podopieczni Rafała Kuptela, w porę odczarowali miejscową siatkę. Rzuty z koła spowodowały, iż opolanie wrócili na właściwe tory w tym spotkaniu i znów przejęli inicjatywę. Wyśmienita skuteczność Mateusza Jankowskiego pozwoliła na ponowne wysokie prowadzenie, którego już Gwardziści nie pozwolili sobie odebrać. Ostatecznie Gwardia Opole zwyciężyła na wyjeździe z Piotrkowianinem 33:29 i tym sposobem powracają na 3 miejsce w tabeli pomarańczowej Superligi.