• 0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2318
  • Dodano: 2018-01-17 / 07:04
  • Komentarzy: 1

Defibrylatory automatyczne staną w każdej dzielnicy Opola?

 
 
Defibrylatory automatyczne staną w każdej dzielnicy Opola?

(Fot. Dżacheć)

Opolska radna niezależna Marzena Kawałko chce, by w każdej dzielnicy Opola stanęły zewnętrzne defibrylatory automatyczne, które w razie konieczności będzie mógł obsłużyć każdy mieszkaniec miasta.

Pomysł na postawienie urządzeń ratujących życie w najbardziej uczęszczanych miejscach Opola zrodził się w głowie radnej już kilka lat temu. - Jest to jeden z elementów mojego autorskiego programu "Bezpieczne Opole", który realizuję w naszym mieście drugi rok z rzędu. Polega on między innymi na zwiększaniu poziomu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Teraz przyszedł czas na kolejny krok - tłumaczy Marzena Kawałko.

W Opolu automatyczne defibrylatory (AED) są już dostępne między innymi w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Opolskiego, kilku centrach handlowych, budynku Sądu Rejonowego czy w siedzibie Opolskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Część z nich dostępna jest jednak tylko w godzinach funkcjonowania jednostek, a nie całodobowo. Ja chciałabym, by te urządzenia mogły ratować życie o każdej porze dnia i nocy. Stąd pomysł, by początkowo dziesięć takowych stanęło w różnych częściach miasta, a - docelowo - by każda dzielnica miała swój zewnętrzny defibrylator - słyszymy.

Koszt zakupu i montażu jednego AED wraz z kapsułą chroniącą przed warunkami atmosferycznymi i wandalami to około 10 tysięcy złotych. - Rozmawiałam już z prezydentem o zabezpieczeniu środków, jednakże na rozmowach się skończyło. Szkoda, bo przecież to właśnie Arkadiusz Wiśniewski może wygospodarować pieniądze w budżecie na ten cel, oczywiście za zgodą radnych - mówi rozżalona Kawałko.

Prezydent odpowiada, że temat jest mu bliski i nie unika rozmów o tej kwestii. - Jest to temat ważny, nie bagatelizuję go. Z pewnością porozmawiamy o tym jeszcze z panią radną - zapewnia Arkadiusz Wiśniewski.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-17 16:00:38 [83.230.46.*] id:1549640  
KK 35947: Napisał postów [1191], status [zrobił/a karierę] Reputacja
To fajnie ,nareszcie coś dla ludzi ,będzie można rano furę odpalić bez dzwonienia po straż miejską jak aku siądzie.

Nick:
Treść: