• Wyświetleń: 1401
    • Dodano: 2018-01-14 / 02:31

Opolscy futsaliści lepsi od Lublina

W sobotnim meczu podopieczni Tomasza Ciastki zmierzyli się na wyjeździe z AZS-em Lublin. Wygrana 4:1 na ciężkim terenie pozwoliła przynajmniej do końca rozgrywek tej kolejki cieszyć się z fotela lidera I ligi futsalu.

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Jak wszyscy kibice opolskiej ekipy się domyślali, iż będzie to ciężkie starcie, nie mylili się...lecz tylko do połowy. Wynik spotkania otworzył w 18 minucie Grzegorz Fularski i gospodarze objęli prowadzenie. Wiele strzałów po obu stronach hali nie zmieniło wyniku rywalizacji do końca pierwszej części. Na pochwałę zasługuje golkiper przyjezdnych Łukasz Groszak, który wielokrotnie ratował wyjazdową bramkę przed stratą gola.

Druga połowa należała już w 100% do przyjezdnych. Opalanie postawili wszystko na jedną kartkę i jak widać opłaciło się to w pełni. W 21 minucie Michał Bienias doprowadził do wyrównania po 1. Przez kolejne 10 minut cały czas atakowała Odra. W końcu w 31 minucie Krzysztof Meryk znalazł dogodną drogę do bramki i umieścił futsalowke w siatce. Jednobramkowe prowadzenie nie trwało długo. W 34 minucie Adam Krok celnie uderzył na bramkę gospodarzy i podwyższył na 3:1 dla opolan. Dwie minuty później ten sam zawodnik jeszcze raz trafił do siatki azsiakow i tym samym ustalił ostateczny wynik tego starcia na 4:1 dla podopiecznych Tomasza Ciastki. W konsekwencji FK Odra Opole przynajmniej do końca rozgrywek tej kolejki plasuje się na I miejscu w tabeli I ligi futsalu.