• 0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 6729
  • Dodano: 2018-01-11 / 07:30
  • Komentarzy: 1

Opolskie szkoły wśród najlepszych w kraju. Opublikowano ranking Perspektywy 2018

 
 
Opolskie szkoły wśród najlepszych w kraju. Opublikowano ranking Perspektywy 2018

Najwyższe miejsce w rankingu techników zajęła "trójka" z ZSE w Opolu...

 ... a wśród liceów triumfuje Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu. <i>(Fot. Dżacheć)</i>

... a wśród liceów triumfuje Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu. (Fot. Dżacheć)

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował właśnie Ranking Liceów i Techników "Perspektywy 2018". Na czołowych miejscach nie zabrakło szkół z naszego województwa.

Wśród techników najlepsze okazało się Publiczne Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu. Placówka zajęła 7. miejsce, zaliczając bardzo duży awans względem roku poprzedniego, kiedy to przypadła jej 33 lokata.

- To dla nas bardzo duży sukces z kilku względów. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ranking ten tworzony jest na podstawie zdawalności egzaminów maturalnych, zawodowych oraz sukcesów w olimpiadach i konkursach. Ważna jest więc codzienna, wspólna praca uczniów i grona pedagogicznego. Wart odnotowania jest też fakt, że jesteśmy pierwszym technikum z Opolszczyzny, które "wskoczyło" do pierwszej dziesiątki rankingu - przyznaje z dumą wicedyrektor Remigiusz Janik.

Z kolei spadek z 12. na 24. miejsce zaliczyło Publiczne Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu.

W pierwszej 50-tce techników uplasowały się również Publiczne Technikum Leśne w Zespole Szkół w Tułowicach (34. miejsce) oraz Publiczne Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu (46. miejsce).

Najlepsze wśród opolskich liceów jest Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu (24. miejsce, rok wcześniej: 23. miejsce). W pierwszej pięćdziesiątce liceów rankingu Perspektywy 2018 znalazły się też następujące placówki z naszego województwa: Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (38. miejsce, 60. rok wcześniej) i Publiczne Liceum nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu (50. miejsce, 37. rok wcześniej).
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-11 08:09:59 [83.4.221.*] id:1549376  
MGIEŁKA: Napisała postów [17721], status [VIP] Reputacja
no i ładnie :)

Nick:
Treść: