• Wyświetleń: 2334
    • Dodano: 2018-01-07 / 12:10

FK Odra Opole w 1/16 Pucharu Polski

W sobotnim meczu 1/32 Pucharu Polski w futsalu w sezonie 2017/2018 miejscowa Odra Opole podejmowała przed własną publicznością Orła Jelcz-Laskowice. Wygrana 3:2 gospodarzy zagwarantowała awans ekipy Tomasza Ciastki do kolejnego etapu tych rozgrywek. Bohaterem meczu okazał się Paweł Boczarski, który trzykrotnie przebijał siatkę rywala w tym spotkaniu.

Od początku meczu wszyscy wiedzieli, że będzie to emocjonujące widowisko. Obie ekipy prezentowały jak do tej pory, w I lidze, podobny, wysoki poziom futsalowej gry. Tak też było i tym razem. Słabo "rozkręcająca się" pierwsza połowa, to częste strzały ponad bramkę po obu stronach hali. Wynik otworzył w 7 minucie Paweł Boczarski, który tym sposobem po raz pierwszy zdobył gola dla niebiesko-czerwonych w oficjalnym meczu. Odra chciała pójść za ciosem, lecz częste ataki na bramkę gości kończyły się ponownie, fiaskiem. W 15 minucie do wyrównania doprowadził Igor Borowicz, który dobrym i celnym strzałem pokonał Łukasza Groszaka w opolskiej bramce. Do końca połowy żadna ekipa nie wyciągała już futbolówki z siatki.

Drugą odsłonę ponownie drużyna z Opola rozpoczęła z potężnym impetem. Od gwizdka wznawiającego sportowe emocje na hali, było widać głód strzelenia bramki. I co najważniejsze...przez oba zespoły. Pojawiły się także "akcje za akcją". Miejscami piłka wędrowała "jak po sznurku" lecz były także i niecelne zagrania, które psuły dobre widowisko. Na obraz gry wpływały także i decyzje sędziowskie, które niekiedy nie były nawet "spójne ze sobą" - wiele sytuacji spornych oraz ilość żółtych kartek w tym spotkaniu to ciemniejsza strona rywalizacji w Opolu. W 26 i 36 minucie dwa trafienia z przedłużonych rzutów karnych dołożył Paweł Boczarski, który tym samym został bohaterem tego starcia. Na minutę do końca meczu Orzeł Futsal Jelcz Laskowice trafił jeszcze do siatki, za sprawą Jose Luisa Santiago Gutierreza i zrobiło się gorąco. Wynik 3:2 na 50 sekund do końca meczu to chyba sprawa przesądzona...ale mogło skończyć się różnie. Na 8 sekund przed końcowym gwizdkiem nerwy puściły kapitanowi Odry. Tomasz Rabanda sfaulował rywala, a sędzia podyktował rzut karny. Na szczęście świetna interwencja Łukasza Groszaka w bramce zagwarantowała obronę wyniku i doprowadziła do utrzymania prowadzenia przez ekipę gospodarzy. Tym samym FK Odra Opole pokonując Orła Jelcz Laskowice, awansowała do 1/16 Pucharu Polski w futsalu w sezonie 2017/2018 - rywal na tym szczeblu będzie znany dopiero po wylosowaniu. Mecz zaplanowany jest na weekend 27/28 stycznia.