• Wyświetleń: 2868
    • Dodano: 2017-12-14 / 22:45

ZAKSA kończy występy w KMŚ

Czwartkowy mecz Klubowych Mistrzostw Świata w wykonaniu ZAKSY Kędzierzyn Koźle to ostatni występ przed opolską publicznością. Sada Cruzeiro Volley pokonała 3:0 ekipę Zatorskiego i spółki i wraz z Cucine Lube Civitanova awansowała do finałów w Krakowie.

Czwartkowy, ostatni mecz Klubowym Mistrzostw Świata nie układał się dla ekipy ZAKSY zbyt dobrze. Już w pierwszych piłkach była widoczna wyśmienita dyspozycja Brazylijczyków. Mimo starań między innymi Bieńka, Buszka, czy Torresa, które kilkukrotnie doprowadzały do remisów, przyjezdni byli nie do przejścia. W środkowej części seta wyszli oni na prowadzenie i konsekwentnie powiększali przewagę. Niestety kędzierzynianie nie potrafili znaleźć nawet kontaktu z rywalem i przegrali pierwszą część 13:25.

Drugi set był już lepszy w wykonaniu ZAKSY. Ostrzejsza gra oraz bardziej zdecydowane, a czasem ryzykowne zagrania - opłaciły się. Mistrz Polski wyszedł na prowadzenie, lecz "goście" cały czas gonili wynik. W końcowej fazie starcia doprowadzili do remisu i pojawiła się walka na przewagi. Emocjonujący finisz to gratka dla ludzi o mocnych nerwach. Wpierw kędzierzynianie obronili piłkę setową dla rywali, by potem kilkukrotnie z rzędu marnować "setball'e" dla siebie. Niestety wojnę wygrało Cruzeiro 32:30.

Trzeci i jak się później okazało, ostatni set to znów dominacja Brazylijczyków. W pierwszych piłkach przyjezdni odjechali na punkty i sumiennie powiększali przewagę. Nie starczyło ani sił, ani czasu na dogonienie obrońcy tytułu Klubowego Mistrza Świata. Ostatecznie ZAKSA przegrała 20:25 i w całym meczu 0:3. Tym sposobem ekipa Andrea Gardiniego kończy rozgrywki na szczeblu fazy grupowej, a do finałów w Krakowie jadą reprezentanci klubów z Brazylii i Włoch.