• Wyświetleń: 1432
    • Dodano: 2017-12-13 / 23:38

Gwardia Opole przegrała w Mielcu

W środowym meczu Opolscy szczypiorniści wyjechali do Mielca, by tam zmierzyć się ze Stalą. Niestety ostatni mecz w tym roku kalendarzowym w PGNiG Superlidze nie należał do udanych w wykonaniu ekipy Rafała Kuptela. Po zaciętym i walecznym starciu Gwardziści przegrali 38-40.

Mecz był bardzo wyrównany. Od pierwszych minut nie można było wskazać wyraźnego faworyta, choć miejscami to Gwardziści przeważali nad rywalami. Brzemienna w skutkach okazała się, jak zawsze skuteczność, bowiem ilość niecelnych uderzeń była bardzo duża. Wynik oscylował na granicy remisu. Raz na prowadzenie wychodziła Gwardia, by potem móc oddać nadwyżkę punktową na rzecz miejscowych. Potem ekipa z Opola odskoczyła na trzy punkty, lecz Stal szybko urosła w siłę, by na przerwę schodzić tylko z jednym golem starty (18-19).

Dobry początek Gwardii w drugiej połowie pozwolił odjechać na kolejne punkty, lecz skoncentrowanie grający zawodnicy z Mielca potrafili udaremnić próbę ucieczki. Podgonili wynik i doprowadzili do remisu po 23. Walka punkt za punkt toczyła się przez kilka długich minut. Stal wyszła na prowadzenie 35:32, co spowodowało interwencją Rafała Kuptela. Po dobrze wykorzystanej przerwie, zrobiło się ciekawie. Gwardziści zbliżyli się na jedno oczko, lecz nie potrafili skutecznie zakończyć kolejnych ataków. Miejscowi odskoczyli w samej końcówce, czego opolanom nie udało się dogonić. Ostatecznie Stal wygrała waleczne starcie 40-38. Tym samym Gwardia zakończyła rozgrywki w Superlidze w 2017 roku.