• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1488
  • Dodano: 2017-12-06 / 19:08
  • Komentarzy: 0

Dzieci z opolskich domów dziecka spędziły mikołajki w Dom Expo

 
 
Dzieci z opolskich domów dziecka spędziły mikołajki w Dom Expo
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Około 80 dzieci z opolskich domów dziecka spędziło mikołajki na sportowo. Wszystko dzięki inicjatywie Stowarzyszenia "Jedna Odra", które zainicjowało ten szczególny dzień.

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra" pod hasłem "Niebiesko Czerwone Mikołajki" zorganizowało szereg zabaw i atrakcji dla dzieci z domów dziecka w opolskim Dom Expo.

-Mamy dziś wyjątkowych gości, bo są to dzieci z 5 domów dziecka na Opolszczyźnie. Jest z nami około 80 podopiecznych. Dla nich ufundowaliśmy mikołajki na sportowo. Chłopaki mają okazję skorzystać z treningu bokserskiego a to wszystko pod okiem wykwalifikowanego trenera. Rolkowisko również cieszy się ogromną popularnością. Przygotowaliśmy też syty poczęstunek dla dzieci. Po zabawach zaproszony przez nas Mikołaj wręczy dzieciom symboliczne paczki z upominkami. - mówi Albert Ogiolda ze Stowarzyszenia "Jedna Odra".

Dzieci podzielono na 5 grup w których mogły skorzystać m.in. z toru do jazdy na rolkach, gier i zabaw, nauki boksu. Dla uczestników dzisiejszej zabawy przygotowano również dwa stanowiska piłkarskie, gdzie zajęcia poprowadzili zawodnicy Odry Opole. Dla najmłodszych dzieci przygotowano zabawy prowadzone przez Akademię Przedszkolaka 'Tygrysek'.

Poza dziećmi, które przybyły dziś świętować 6 grudnia paczki dostanie jeszcze 70 podopiecznych domów dziecka, którym nie udało się przybyć na wydarzenie z różnych powodów. -Te paczki dojadą do nich do domów dziecka. W paczkach są drobne upominki związane z naszym klubem, ale również maskotki i słodycze. Na koniec czeka nas jeszcze krótki koncert opolskiego rapera SMA i tym akcentem zakończymy tą imprezę - dodaje Ogiolda.

Mimo, że podobne wydarzenia są organizowane rok w rok to pierwszy raz udało się zaprosić tak dużą ilość dzieci i zrobić to na dużą skalę. Nie stało by się tak gdyby nie pomoc Opolskiego Klubu Sportowego "Odra" Opole, Opolskiego Klubu Bokserskiego "Odra" Opole, Futsal Klub "Odra" Opole, ECO S.A., właściciela marketu Auchan przy ul. Sosnkowskiego, właściciela DomEXPO Opole, właściciela Rollkowiska, przedsiębiorstwa Profi-Art, oraz wytwórni Step Records.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".