• Wyświetleń: 1674
    • Dodano: 2017-12-03 / 15:39

Berland wygrał mecz w Nowinach

W sobotnim meczu I ligi futsalu, Berland Komprachcice zmierzył się na wyjeździe z drużyną Futsalu Nowiny. Nasi sąsiedzi zaliczyli udany wyjazd i wracają z pełną pulą punktów na Opolszczyznę. Wygrana 7:4 na obcym parkiecie to kontynuacja zwycięskiego zrywu sprzed tygodnia.

Od pierwszego gwizdka Berland zdominował wyjazdowy parkiet w Nowinach. Premierowe minuty to tak zwana gra na rozpoznanie przeciwnika. Z łatwością przyszło to naszym sąsiadom, którzy po krótkiej chwili zaczęli śmielej atakować. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 6 minucie Shved, który skutecznym strzałem wyprowadził Berland na prowadzenie. Można powiedzieć szybko poszło...błąd. Gospodarze równie szybko odpowiedzieli celnym uderzeniem Ponikowskiego w 9 minucie. Wtedy "machina" ruszyła pełną parą. W 10 minucie Arkadiusz Gibała umieścił futbolówkę w pustej bramce miejscowych i było już 2:1. Niespełna minutę później po świetnej akcji Dominik Dora podwyższył na 3:1 na wyjeździe. Po chwili Shved dołożył kolejne trafienie - tym razem strzałem pod poprzeczkę zmylił golkipera gospodarzy. Ten sam zawodnik na kilka sekund przed przerwą, zaskoczył wszystkich golem do szatni i było już 5:1 na wyjazdowym parkiecie w Nowinach.

Na drugą odsłonę miejscowy Futsal wyszedł bardziej zdeterminowany. Było to już widać chwilę po wznowieniu rozgrywki. W 21 minucie Zacharski celnie pokonał bramkarza Berlandu. W kolejnych minutach kibice oglądali kawał dobrej futsalowej walki, lecz na gole musieli poczekać 10 minut. W 31 minucie Dominik Dora po znakomitym ataku zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu. 3 minuty później Adrian Zyla strzałem do siatki kończy trafienia Berlandu w tym spotkaniu. Celne trafienia zanotowali jeszcze Ponikowski i Zacharski odpowiednio w 34 i 39 minucie, lecz nie uchroniło to ich od wysokiej porażki na własnym parkiecie. Ostatecznie Berland Komprachcice triumfował 7:4 w Nowinach i powraca do domu z cennymi punktami zdobytymi w 10. kolejce I ligi futsalu.